تعبیر خواب دندان - دیدن دندان در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش مجله فضای وب، تعبیر خواب دندان از دیدگاه تعبیرگران غربی نشانه پرخاشگری، دفاع یا توانایی برای چسبیدن به زندگی و آنچه که می خواهیم بدست آوریم. افتادن دندان در خواب نیز می تواند نشانه سستی در تصمیمات مهم زندگی، عدم رضایت از توافق در خصوص کاری و ... باشد.

تعبیر خواب دندان - دیدن دندان در خواب چه تعبیری دارد؟

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - دیدن رویای دندان را می توان از نقطه نظرات متفاوتی آنالیز کرد. دندان هیچگاه به خودی خود در خواب دیده نمی گردد و معمولا اتفاقاتی نظیر افتادن، از بین رفتن، دندان در آوردن و ... موضوع اصلی خواب قرار می گیرند. به طور کلی تعبیرگران اسلامی دیدن دندان در خواب را به اعضای خانواده نسبت داده اند که در لینک زیر می توانید به طور مفصل از تعابیر این معبرین (امام صادق، ابن سیرین، دانیال نبی و ...) آگاهی یابید.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

ولی تحلیلگران خواب و رویا به آنالیز نمادین دندان در خواب پرداخته اند. به راستی دندان و یا افتادن آن نسبت به چه پدیده هایی خواهد بود و یا رویا بر اثر چه اضطرابات روزانه ای دیده می گردد؟

قبل از شروع تحلیل و تعبیر خواب دندان به فهرست موضوعاتی که در این مقاله ارائه نموده ایم خواهیم پرداخت.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع مورد علاقه خود برسید:
 • تعبیر خواب دندان
 • تعبیر خواب افتادن دندان
 • تعبیر خواب دندان حیوانات
 • تعبیر خواب دندان شکسته
 • تعبیر خواب کج شدن یا کجی دندان ها
 • تعبیر خواب دندان لق
 • تعبیر خواب بی دندان بودن
 • تعبیر خواب کشیدن دندان
 • تعبیر خواب دندان پوسیده و خراب

تعبیر خواب دندان

بنا به گفته تونی کریسپ خالق کتاب فرهنگ تفسیر رویا دیدن دندان در خواب اشاره به موضوعاتی همچون پرخاشگری، دفاع، توانایی ما برای با چنگ و دندان چسبیدن به زندگی، توانایی ما برای بدست آوردن آنچه می خواهیم، سخنانی که از دهانمان خارج می شوند یا فرو داده می شوند، نحوه حضور ما در اجتماع دارد. این رویا می تواند نشانه ای از سن و سال فرد رویابین نیز باشد. (مثلا دیدن دندان های شیری و غیره)

تعبیر خواب افتادن دندان

از نظر فروید، خواب افتادن دندان به سرکوبی یا سرخوردگی جنسی و اشتیاق برای عظیم شدن مربوط می گردد. این نوع خواب ها بیشتر در قبل و بعد از دوره های بلوغ جسمی و یا ذهنی فرد اتفاق می افتد.

تعبیرات مثبت و منفی از رویای افتادن دندان

معانی منفی

 • سستی، به خصوص درباره تصمیمات مهم زندگی
 • نگرانی زیاد درباره تجربه یک رابطه جنسی
 • یک توافق یا مصالحه که برای شما هزینه زیادی دارد
 • تغییرات مهم در زندگی و افزایش درد های روحی
 • ترس از پیر شدن

معانی مثبت

 • نشانه ای برای عظیم شدن شخصیت
 • آرزو یا احتیاج برای اصلاح رفتار خود به بهترین شکل ممکن
 • رشد توانایی مدیریت احساسات و افزایش اعتماد به نفس

تشریح مفهوم معانی منفی رویای افتادن دندان

سستی، به خصوص درباره تصمیمات مهم زندگی

در حوزه تعبیر خواب، افتادن دندان می تواند با از دست دادن یا تغییر موقعیت های مهم زندگی همراه باشد. این خواب نشان از آن دارد که فرد در برابر اتفاقات یا تصمیمات زندگی از خود سستی نشان می دهد. این تصمیمات تاثیر زیادی در جهت دهی به زندگی او دارند. شاید بین یک دوراهی قرار گرفته اید؛ این انتخاب می تواند به از دست دادن ناگهانی یک دارایی یا حتی خاتمه دادن به یک رابطه یا تغییر شغل منجر گردد.

نگرانی زیاد درباره تجربه یک رابطه جنسی

طبق نظریه کلاسیک فروید، خواب افتادن دندان می تواند به عنوان نشانه ای از اختگی و ترس از سلامت آلت تناسلی در نظر گرفته گردد. برای مردها مانند زن ها، این نوع خواب ها می تواند به استرس درباره رابطه جنسی یا عدم رضایت از تجربه جنسی با همسر مربوط گردد.

یک توافق یا مصالحه که برای شما هزینه بر است

افتادن دندان می تواند به موقعیتی مربوط گردد که رضایت شما را جلب ننموده است. این موقعیت می تواند با عدم تعادل و به هم ریختن روال عادی زندگی شما همراه باشد. توجه ناگهانى و دلسردى ناگهانى نسبت بشخص یا چیزى از تعابیر مهم افتادن دندان است.

تشریح مفهوم معانی مثبت رویای افتادن دندان

عظیم شدن شخصیت

مفاهیم جدید تعبیر خواب بر این باور است که افتادن دندان نشانه رشد فرد و عظیم شدن شخصیت اوست. از دست دادن یک دندان در دوران کودکی معمولا اولین باری است که از دست دادن یک عضو از بدن را تجربه می کنیم. افتادن دندان نوعی رشد تلقی می گردد. افتادن دندان در خواب به تغییر، رشد و وارد شدن به یک مرحله جدید از زندگی اشاره دارد.

آرزو یا احتیاج برای اصلاح رفتار خود به بهترین شکل ممکن

در زمان کودکی، ما موظف به انجام کارهای مهم خانه و خانواده نبوده ایم. خواب افتادن دندان می تواند زمانی اتفاق بیافتد که در حال دست و پنجه نرم کردن با یک مشکل حل نشدنی هستید. مواجهه با تصمیمات چالش برانگیز زندگی نیز نشانه ای از خواب افتادن دندان است. در این زمان به صورت امکان این وجود دارد که به اصلاح رفتار و شخصیت خود فکر نموده باشید.

رشد توانایی مدیریت احساسات و افزایش اعتماد به نفس

دید سنتی نسبت به دندان در ویژگی های مربوط به اعتماد به نفس و افزایش قدرت مدیریت خلاصه می گردد. از دید سنتی، ارتباط بین دندان و ظرفیت مدیریت رفتار، احساسات و در نتیجه بالا رفتن اعتماد به نفس تایید شده است. بنابراین افتادن دندان در خواب می تواند نشانه قدرت و مهارت شخصی شما برای رسیدن به موفقیت باشد.

نکته بسیار مهم درباره تعبیر خواب افتادن دندان

خواب افتادن دندان ممکن است نوعی یادآوری برای یک یک رخداد مشابه در زندگی کنونی شما باشد. وقتی خواب می بنیید که دندان شما افتاده است، نسبت به پیشرفت خود در زندگی حساس تر شوید، روش هایی را برای بالا بردن تجربه خود برای انجام دادن کارهای مهم زندگی پیدا کنید. برای تصمیم گیری در موقعیت های مهم زندگی با دیگران مشورت داشته باشید. بیشتر از از حدود گذشته خود کوشش کنید. مرز های موفقیت را با کوشش زیاد رد کنید.

تعبیر خواب دندان حیوانات (خواب با دندان یک حیوان)

خواب دیدن درباره دندان حیوانات می تواند به قسمتی از شخصیت غیرطبیعی انسان یا بعد وحشی او مربوط گردد. اگر از دید مثبت تعبیر خواب به این قضیه نگاه کنیم، باید بگوییم که تعبیر خواب دندان یک حیوان می تواند به کاربردی بودن غریزه حیوانی انسان در زندگی اشاره داشته باشد، طوری که این غریزه در جهت بهتر کردن زندگی فرد استفاده گردد. اما اگر خواب دندان حیوان احساس منفی محسوسی به شما القا کرد، این مسئله می تواند به احساساتی مربوط گردد که شما نمی توانید بخشی از بعد شخصیتی خود را مدیریت کنید و از این مسئله ناراحت هستید.

تعابیر عمومی دیدن دندان حیوان در خواب

 • نشان دهنده بخشی از شخصیت خشن و خوی حیوانی
 • خشونت یا احساس خشم غیر عادی و بروز بعد وحشی انسان

دندان حیوان، نشانه ای از بعد وحشی شما

ارتباط میان حیوانات و خواب انسان را به یاد طبیعت غریزی خود می اندازد. خواب دندان می تواند نشانه بخشی از شخصیت رام نشده شما باشد. شما در برابر فشار های روحی و فیزیکی خارجی مقاومت می کنید، و به راحتی پذیرای این فشار ها نیستید. فشار تحصیلی، فشار فرهنگی، فشار ها و مسائل خانوادگی می توانند تعبیر خواب دندان حیوان باشند.

خواب دندان حیوان و خشم و بروز بعد وحشی انسان

اگر خواب ببینید که دندان یک حیوان به جای دندان های طبیعی شما قرار گفته است، علت خواب درگیری احساسات انسانی و بعد حیوانی در شخصیت شماست.

اگر خواب ببینید که دندان های خود را از دست می دهید یا آن ها بیرون می افتند، شما می خواهید از یکی از رفتار های ناپسند خود رهایی پیدا کنید یا قصد انجام این امر را دارید.

تعبیر خواب دندان شکسته (شکسته شدن یک یا چند دندان)

دندان شکسته در خواب نشانه چالش های سخت زندگی و استرس زیاد است. شکسته شدن دندان در خواب یا دیدن دندانه شکسته نشان از مسائلی است که با تصمیمات خود دچار آن شده اید یا خواهید شد. تعابیر خواب شکسته شدن دندان همگی منفی هستند.

تعابیر عمومی دیدن دندان شکسته در خواب

 • مسائل احتمالی اعتماد و اطمینان به یک فرد
 • احساس گناه و نگرانی به خاطر شکستن یک قول یا عهد
 • ترس به خاطر از دست دادن خود یا دیگر عزیزان یا یک چیز مهم
 • نوعی هشدار برای نگاه بهتر به زندگی شخصی و ایجاد تغییر

مسائل احتمالی اعتماد و اطمینان به یک فرد

یک دندانه شکسته یا شکستن دندان به چیزی غیر قابل اطمینان در زندگی اطلاق می گردد. این خواب می تواند به خود شما یا یکی از اطرافیان شما مربوط گردد. همچنین خواب شکستگی دندان می تواند شک و نگرانی حول سلامت بدن، پیر شدن و شکل ظاهری تلقی گردد. از طرف دیگر، این خواب می تواند به حرف ها یا قول های شما که به آن ها عمل ننموده اید و احساس گناه می کنید مربوط گردد.

ترس به خاطر از دست دادن یک فرد عزیز یا چیز مهم

شکسته شدن دندان نشانه از دست دادن یک چیز مهم در زندگی است. شاید هم اکنون شاهد تغییرات مهمی در زندگی خود هستید. شاید تغییر شغل یا خاتمه دادن به یک رابطه عاطفی یا خانوادگی تعبیر خواب شکسته شدن دندان باشد. از طرف دیگر، خواب شکسته شدن دندان یک نشانه معمول بر مسئله از دست دادن یک فرد یا چیز مهم یا یک تغییر تاثیر گذار است. ترس از آسیب احساسی یا فیزیکی ناشی از این تغییر یا بروز یک موقعیت مخاطره آمیز می تواند تعبیر خواب شکسته شدن دندان باشد.

نوعی هشدار برای نگاه ایجاد تغییر در زندگی

شکسته شدن دندان در خواب می تواند نشان از این داشته باشد که شما بدون میل در حال کوشش برای کسب رضایت فرد یا افرادی هستید، و می دانید که انتهای این داستان شما را راضی نخواهد کرد. پس می توان این برداشت را داشت که خواب شکستگی دندان به انتخاب راستا و جهت زندگی مربوط می گردد، انتخابی که رضایت قلبی شما در آن است. شاید بین یک دو راهی قرار گرفته اید و فقط باید یکی را انتخاب کنید.

تعبیر خواب کج شدن یا کجی دندان ها

تعبیر متداول خواب کجی دندان ها ناراحتی ها و استرس های شخصی درباره جذابیت ظاهری یا طرز نگاه مردم به شماست. در تعابیر دیگر علت خواب کجی دندان ها را می توان ناراحتی ناشی از حرف یا کاری که انجام داده اید، اشاره نمود.

تعابیر عمومی خواب کجی دندان ها

 • احساس نگرانی و شرمندگی به خاطر شرایط ظاهری و طرز نگاه مردم به شما
 • چیزی در زندگی شما درست نیست (یه جای کار می لنگه!)
 • احساس عدم کفایت، به خصوص در مسائل اجتماعی
 • ضعف و نگرانی درباره توانایی های شخصی

نگرانی به خاطر شرایط ظاهری

خواب کجی دندان ها می تواند به نگرانی های شما درباره شرایط فیزیکی مربوط گردد. این خواب می تواند به نگرانی درباره نگاه مردم یا نظرات آن ها درباره شرایط ظاهری یا زیبایی شما مربوط گردد.

چیزی در زندگی درست نیست

اگر نگاهی به ریشه لغت کجی دندان بیاندازیم، می توانیم به ناراست بودن اشاره کنیم. عدم صداقت یا عدم راستی نیز تعابیری است که از کجی دندان ها برداشت می گردد. تعبیر خواب کجی دندان در این زمینه به چیزی مربوط می گردد که شما در گذشته گفته اید یا قصد گفتن آن را دارید. این سخن با اعتقادات شخصی شما مغایرت دارد.

ضعف و نگرانی درباره توانایی های شخصی

خواب کج بودن دندان ها می تواند مسائل شما را در زمینه توانایی های شخصی تعریف کند. این تصویر نشان از آن دارد که بخشی از شخصیت یا رفتار شما ضعیف است یا به اندازه سایر ویژگی ها قدرتمند نیست.

تعبیر خواب خرد شدن یا فرو ریختن دندان

خواب خرد شدن یا فرو ریختن قسمتی از یک دندان یا دندان ها (برای مثال وسط دندان فرو بریزد) معمولا به احساس ضعف اشاره دارد. این می تواند به یک دوراهی در زندگی مربوط گردد که تاثیر منفی زیادی بر زندگی شما می گذارد. به زندگی خود نگاهی بیاندازید و ببینید چه چیزی در حال تضعیف یا جدا شدن از آن است، و قبل از این که دیر گردد، دست به کار شوید. برای بهبود زندگی خود کوشش کنید.

تعابیر عمومی خواب خرد شدن دندان

 • یک تصمیم مهم در زندگی
 • چیزهایی در حال جدا شدن از زندگی شما هستند
 • احساس ضعف، از دست دادن قدرت
 • ترس از اثرات افزایش سن بر روی سلامت بدن
 • ناامنی هایی که در حال حاضر در زندگی خود احساس می کنید

یک تصمیم مهم در زندگی

خرد شدن دندان در خواب می تواند به یک انتخاب سخت که شما در گذشته نه چندان دور انجام داده اید، اشاره داشته باشد. شاید این انتخاب باعث بروز هزینه های زیادی در زندگی شما شده است. برای مثال در انتخاب شغل با عجله عمل نموده اید و در حال حاضر از شرایط خود راضی نیستید، استعداد شما در حال هدر رفتن است. یا انتخابی نموده اید که تبعات آن موقع زیادی از وقت شما را گرفته است.

چیز هایی در حال جدا شدن از زندگی شما هستند

خرد شدن دندان در خواب می تواند به شرایطی اطلاق گردد که کنترل آن از دست شما خارج شده است. شاید بعضی از چیزهای مهم شما تحت فشار زندگی در حال آسیب دیدن هستند.

احساس ضغف و از دست دادن قدرت

خرد شدن یا فرو ریختن دندان یا قسمتی از آن می تواند به قرار دریافت در شرایطی از زندگی اشاره کند که به علت فشار زیاد احساس ضعف می کنید. شاید شرایط یا قوانین خاصی به مدت طولانی بر زندگی شما حاکم بوده است، اما با یک تغییر ناگهانی همه چیز عوض شده است. این عامل احساس ضعف شما خواهد بود.

تعبیر خواب دندان لق

اصولا خواب دندان لق به این مسئله اشاره دارد که شما در حال مواجهه با یک تصمیم یا تغییر سخت هستید. در بیشتر موارد این داستان ها در خواب دندان لق برای فرد پیش می آید؛ دیدن لق شدن چند دندان یا خواب پی بردن به لق شدن یک دندان و ترس ناگهانی. این تصاویر به نگرانی درباره پایه ها، اصول و اساس زندگی مربوط می گردد. شاید چیز مهمی در حال جدا شدن از زندگی شماست.

تعابیر عمومی خواب دندان لق

 • ناپایداری در زندگی
 • دلسردی درباره یک تصمیم یا یک راستا در زندگی

نکته: خواب دندان لق به شک و تردید حول یک مسئله در زندگی بیداری فرد اشاره دارد. تعبیر این خواب دو دل بودن و تزلزل است.

ناپایداری در زندگی

خواب دندان لق به یک موقعیت، تصمیم یا توافق اشاره دارد که هزینه های زیادی برای شما ایجاد نموده است. برای مثال، تحمل بیش از حد یک رابطه نادرست یا قبول مسئولیت های شغلی که مایل به انجام آن ها نبوده اید. شاید به معامله ای وارد شده اید، و هر چه از مراحل این معامله می گذرد، احساس نگرانی، ترس و اضطراب شما بیشتر می گردد. تعبیر خواب دندان لق در این باره به سودمند نبودن معامله اشاره می نماید.

نکته قابل توجه: تصاویر خواب دندان لق خود می تواند به تصمیم گیری شما یاری کند. اگر یک بار دیگر این خواب را دیدید، سعی کنید احساساتی که تجربه می کنید را بیاد آورید. احساس پس از بیدار شدن نیز بسیار مهم است. بین تصاویر و نشانه های خواب و زندگی حال خود ارتباط برقرار کنید.

تعبیر خواب بی دندان بودن (نداشتن همه دندان ها)

خواب بی دندان بودن و نداشتن هیچ یک از دندان ها به عدم وجود قدرت و توانایی شخصی، و همچنین نگرانی بر سر یک مشکل مهم در زندگی ایجاد اطلاق می گردد.

تعابیر عمومی خواب نداشتن دندان

 • احساس فقدان یک چیز مهم در زندگی
 • احتیاج زیاد به حمایت از طرف دیگران
 • آرزو برای بازگشت به دوران پاک کودکی
 • ضعف و از دست دادن قدرت

یکی از متداول ترین تعبیرات برای خواب بی دندان بودن احساس عمیق نسبت به فقدان یا از دست دادن یک شخص یا چیز ضروری در زندگی است. نداشتن دندان به معنای پریشانی ناشی از عدم حمایت توسط دیگران است. از طرف دیگر، نداشتن دندان یا بی دندان بودن در خواب می تواند به ضف، عدم اعتماد به نفش و عدم خودباوری اشاره داشته باشد. فرد در لحظات حساس زندگی شجاعت چندانی از خود نشان نمی دهد و قافیه را به سایر رقبا می بازد. برای مثال، در یک رقابت شغلی همه توان خود را برای به دست آوردن موقعیت استفاده نمی نماید، و از خود ضعف نشان می دهد.

تعبیر خواب کشیدن دندان

خواب کشیدن دندان نشانه از یک تغییر اساسی در زندگی دارد. تصویر کشیدن دندان در خواب به این مسئله اشاره دارد که موقعیت زندگی بیداری شما چقدر سخت و سخت است.

تعابیر عمومی خواب کشیدن دندان

 • لحظه یا لحظات تغییر که دردناک و به سختی صورت می پذیرد
 • تجدید حیات، زندگی دادن به یک چیز جدید، خودبینی

تغییرات دردناک و سخت

خواب کشیدن دندان یعنی یک تغییر مهم و عظیم! سختی های کشیدن دندان در خواب معادل است با سختی ها و درد ناشی از تغییرات مهم زندگی. از نشانه های تجربه این تغییرات در زندگی بیداری می توان به رفتن آبرو، احساسات شدید عاطفی و شرایط سخت زندگی اشاره نمود.

تجدید حیات و خودبینی

طبق مطالعات کارل یونگ، اگر درباره کشیدن دندان یا دندان ها خواب ببینید، و شما یک زن باشید، این خواب مژده تولد یک نوزاد را به شما می دهد. البته این فراوری یا تجدید حیات می تواند برای خود شخص نیز در نظر گرفته گردد.

از طرف دیگر، خواب کشیدن دندان به این معنی است که آگاهی شما درباره مسائل احساسی در حال افزایش است. شما رشد نموده اید و به خودبینی عمیقی دست پیدا نموده اید، البته امکان تجربه سختی ها برای تحقق این ویژگی شخصیتی وجود دارد.

تعبیر خواب دندان پوسیده و خراب

در حوزه تعبیر خواب دندان پوسیده نشانه چیزی در زندگی یا بخشی از خود شماست که ترجیح می دهید آن را نادیده بگیرید، اما نمی توانید. هر چیزی که هست از نگاه کردن و اهمیت دادن به آن بیزار هستید. همچنین، خواب دندان پوسیده به مسائلی اشاره دارد که در یه بازه زمانی معین شما را آزار داده اند و توانایی شما برای مقابله با آن ها کامل و کافی نیست.

تعابیر عمومی رویای دندان پوسیده

 • یک فقدان یا از دست دادن
 • مواجهه با نارضایتی
 • ترس از مواجهه با مسائلی که دیر حل می شوند
 • نوعی هشدار برای تمام کردن کار تمام نشده و نصفه کاره

فقدان یا از دست دادن

دیدن دندان پوسیده در خواب نشانه از دست دادن چیزی در زندگی است. این خواب می تواند به نوعی از دست دادن سمبلیک اشاره داشته باشد، برای مثال از دست دادن واقعی چیزی که شما به آن احتیاج داشته اید و بر آن تکیه دارید و برای شما مهم است. دندان پوسیده در خواب همچنین می تواند به چیزی در زندگی اشتاره داشته باشد که به آهستگی در حال از بین رفتن و تغییر است. دندان می تواند نشانه سلامت یا زیبایی ظاهری، قدرت و توانایی شما باشد. شاید در حال از دست دادن این موارد هستید.

نارضایتی

خواب دندان پوسیده می تواند نوعی هشدار برای آگاهی دادن به شما تلقی گردد. آگاهی از چیزی که در زندگی رضایت شما را جلب ننموده است. موقعیت زندگی خود را آنالیز کنید، حرف های دیگران را به خوبی گوش کنید یا به رفتارهای خود نگاه بهتری بیاندازید. شاید یکی از این موارد بدون میل شما در حال آسیب رساندن به زندگی تان است.

مسائلی که دیر حل می شوند

دیدن دندان پوسیدن در خواب نشان از چیزی است که شما را آزار می دهد، اما شما آن را نادیده می گیرید، چراکه حل این مشکل سخت است و توجه به آن حس تنفر شما را شعله ور می نماید.

تعبیر مثبت از دندان پوسیده

همانطور که گفتیم دیدن دندان پوسیده در خواب به معنای یک دعوت نامه برای تمام کردن کار نیمه کاره است. به زندگی خود نگاهی بیاندازید، در انجام کدام کارها کوتاهی نموده اید؟ حتی شاید به شخص خاصی توجه کافی نداشته اید و احساسات او را به خوبی پاسخ نداده اید؛ فرزندان، پدر و مادر ، دوست و همسر می توانند آن فرد باشند.

منابع:

 • کتاب فرهنگ تفسیر رویا
 • teethfallingoutdream.org
منبع: setare.com
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1445

به "تعبیر خواب دندان - دیدن دندان در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب دندان - دیدن دندان در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید