توماتینا -جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی -اسپانیا

به گزارش مجله فضای وب، در آخرین چهارشنبه ماه آگوست هر سال، در شهر بانیول نزدیک والنسیای اسپانیا برگزار می گردد. ده ها هزار نفر از مردم، از گوشه و کنار جهان به منظور شرکت در بزرگترین گردهم آیی (مبارزه با گوجه فرنگی) جهان خود را به این شهر می رسانند.

توماتینا -جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی -اسپانیا

با تور کریسمس 2021 اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

جوانان پرنشاطی که برای خودنمایی و جلب توجه در یک رژه دولتی باعث زمین خوردن یک از نوازندگان گروه رژه می شوند و در نهایت باعث درگیری شدید و پرتاب میوه های یک تره بار توسط افراد حاضر، شده اند. سال بعد جوانان دعوا را خودشان شروع می نمایند آنها حتی مهمات گوجه فرنگی جهت پرتاب به یکدیگر را نیز تدارک دیده بودند و بدین ترتیب لذتی که در این اتفاق وجود داشت سبب تکرار آن در سالهای بعد و تبدیل آن به یک جشنواره همیشگی شد.

ثبت این رویداد در شهر بانیول در حدود سالهای 1944 یا 1945 تخمین زده شده است.

جشنواره گوجه فرنگی الهام بخش جشنواره های مشابهی در مناطق اسپانیایی زبان دنیا شده است. بطور مثال می توان به جشنواره جنگ گوجه فرنگی (کلورادو - تگزاس)در کلورادو آمریکا اشاره نمود، که در آن نبردی بین مردم تگزاس و کلورادو صورت می گیرد.

این رویداد از ساعت 10 صبح آخرین چهارشنبه ماه آگوست، با یک تکه ژامبون، که بالای ستونی بلند و چرب در پلازا دل پوئبلو میدان شهر قرار داده می گردد، شروع خواهد شد.

جنگ زمانی شروع می گردد که یکی از شرکت نمایندگان با چالاکی از ستونی بلند و چرب بالا رفته و تکه ژامبون قرار داده شده روی آن را بردارد. در ضمن در صورتی که هیچ کس نتواند آنرا به دست آورد جنگ با شلیک توپ های آبی شروع می گردد. گاهی همین مرحله اول مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.زمانی که ژامبون برداشته شد، زنگی به صدا درآمده و به کامیون های حامل گوجه فرنگی اجازه ورود به میدان مسابقه داده می گردد و گوجه فرنگی های بار شده به سوی مردم و خیابان ها پرتاب می شوند.

سپس کامیونها از میدان خارج شده و هرج و مرجی به پا می گردد. افراد بسیار زیادی از سر و کول هم بالا می فرایند. نتیجه آن شهری آشفته، لغزنده و چسبناک با مردمی غرق در تکه ها و آب گوجه فرنگی خواهد بود.

رقابت برای یک ساعت ادامه پیدا می نماید تا زمانی که علامت خاتمه به صدا در آید.

پس از اتمام مسابقه شهفرایندان بانیول بوسیله شلنگ های آب، مردم و خیابان ها را تمیزکاری مختصری می نمایند.

اگر تصمیم به عکاسی از این رویداد را دارید، یک دوربین ضد آب به همراه داشته باشید.

در صورتی که از اهالی بانیول نیستید و تصمیم گرفته اید که شب را در آنجا بمانید، حتما مقدمات اسکان خود را قبل از جشن فراهم آورید.

در حد امکان سعی کنید سالم بمانید و از جشن لذت ببرید.

منبع: سفرگو
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 668

به "توماتینا -جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی -اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توماتینا -جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی -اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید