جدیدترین دستاوردهای زیست محیطی سامسونگ در بخش مسئولیت اجتماعی

به گزارش مجله فضای وب، راهبردهای زیست محیطی سامسونگ الکترونیکس در بخش مسئولیت اجتماعی این شرکت طی ماه های گذشته منجر به کسب دستاوردهای متنوعی در حوزه های مختلف شده است.

جدیدترین دستاوردهای زیست محیطی سامسونگ در بخش مسئولیت اجتماعی

کسب بالاترین گواهی مدیریت منابع آب و شریک برتر Energy Star

محیط زیست و چالش های حیاتی آن در صدر اولویت ها و فعالیت های سامسونگ واقع شده است و طی سال های اخیر اقداماتی همانند طراحی محصولات کم مصرف و بهینه، ساخت محصولاتی مثل گوشی های موبایل با مواد بازیافتی مستحکم، کاهش CO2 در جریان فرآیند فراوری و… برای رسیدن به این راهبرد مهم صورت گرفته است. طی چند ماه اخیر فعالیت های زیست محیطی شرکت سامسونگ الکترونیکس پیروز به کسب دو دستاورد مهم شده است که شامل دریافت بالاترین رتبه گواهینامه AWS از ائتلاف دنیای مدیریت آب و کسب دو جایزه ویژه از برنامه Energy Star می گردد.

کسب بالاترین رتبه گواهینامه AWS

کارخانه هواسونگ (Hwaseong Campus) سامسونگ در کره جنوبی که در زمینه فراوری محصولات پیشرفته نیمه هادی این شرکت فعالیت می نماید، پیروز به دریافت بالاترین رتبه گواهینامه AWS شد. ائتلاف برای مدیریت آب یا AWS (Alliance for Water Stewardship) یک چهارچوب دنیای برای نظارت و مدیریت مصرف آب است. سامسونگ نخستین شرکتی است که پیروز شده مجموعه ای از گواهی های دنیای را برای توانایی های خود در زمینه مدیریت مصارف آبی دریافت کند و بعلاوه برای اولین بار یک شرکت کره ای پیروز به دریافت سطح پلاتینیوم این گواهی به عنوان بالاترین سطح آن شده است.

این دومین گواهینامه دنیای سامسونگ در حوزه مدیریت پایدار آب به شمار می رود، پیش از این سامسونگ با کاهش مقدار مصرف آب کارخانه های خود پیروز به دریافت تاییدیه Carbon Trust شده بود و حالا گواهی AWS را به جهت عملکرد مطلوب سیستم مدیریت منابع آبی خود دریافت می نماید.

آدریان سیم، مدیرعامل ائتلاف برای مدیریت آب (AWS)، در این مورد گفت : با اعطای گواهی سطح پلاتینیوم کارخانه محصولات نیمه هادی سامسونگ، این شرکت به جمع سازمان هایی که اقدامات قابل توجه و موثری در زمینه مدیریت آب انجام داده اند، پیوست. سامسونگ به عنوان یکی از اولین پذیرندگان استاندارد AWS در کره جنوبی به 250 شرکت دریافت نماینده AWS در سراسر دنیا ملحق شده است.

دوگان سونگ، معاون اجرایی مرکز محیط زیست، سلامت و ایمنی (EHS) سامسونگ، در این باره اضافه نمود: گواهینامه AWS بازتابنده کوشش های مستمر و مداوم سامسونگ در مدیریت منابع آب است که از جمله آن ها می توان به ارتباط و همکاری با طیف گسترده ای از ذی نفعان اشاره نمود. ما به وسیله همکاری نزدیک با دولت، جوامع محلی و مجریان صنعتی، پیشگامی در حوزه مدیریت منابع آب را ادامه خواهیم داد.

استاندارد AWS 2.0 بر اساس 100 شاخص از جمله مدیریت پایدار آب، مدیریت آلاینده های آب، بهداشت آب، تأثیر تنوع زیستی و سیاست های حاکمیتی و… ارزیابی می گردد. برای این گواهینامه سه سطح پایه، طلایی و پلاتینیوم تعریف شده است؛ هرچه تعداد امتیازهای کسب شده بیشتر باشد، سطح عملکرد مدیریتی و رتبه دریافتی بالاتر است.

سامسونگ ، شریک برتر سال ENERGY STAR

شرکت سامسونگ به واسطه پایبندی به تعهدات زیست محیطی خود پیروز شد دو جایزه موسوم به شریک برتر سال Energy Star را دریافت کند. Energy Star برنامه ای است که از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) و وزارت انرژی (DOE) این کشور طراحی شده تا ضمن شناسایی و تجلیل از دستاوردها و راهکارهای برتر حوزه بهره وری انرژی و محیط زیست، محصولات کارآمد و کم مصرف را به مصرف نمایندگان معرفی کند.

شرکت سامسونگ تا به امروز پیروز شده افتخارات و جوایز متعددی را از این برنامه دریافت کند که از جمله این افتخارات دهمین جایزه پایداری ممتاز در زمینه محافظت از محیط زیست است. این جایزه به علت توسعه محصولات کارآمد در حوزه انرژی به این شرکت تعلق گرفت. بعلاوه نخستین جایزه پایداری برتر در زمینه مدیریت انرژی نیز به جهت دستاوردهای سامسونگ در بهینه سازی انرژی مصرفی به این شرکت اهدا شد.

سامسونگ تنها شرکتی است که دو جایزه موسوم به شریک سال 2023 را دریافت نموده است. این تقدیر و تشکر نشان از پشتکار سامسونگ در بهینه سازی انرژی و افزایش این فرآیند در محصولات خود دارد و در عین حال بر کوشش های این شرکت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) صحه می گذارد. برنامه ENERGY STAR هرساله از میان کسب وکارها و سازمان هایی که سهم برجسته ای در گذار به اقتصاد انرژی پاک داشته اند، از گروه منتخبی تقدیر می نماید.

مارک نیوتن، رئیس بخش پایداری شرکت سامسونگ آمریکا در این باره می گوید: استراتژی فراگیر سامسونگ در امور زیست محیطی نه تنها شامل تحقق انرژی کاملا پاک و استفاده 100 درصدی از انرژی تتازهپذیر می گردد، بلکه ما به ارتقای صنعت از منظر بهره وری انرژی نیز می اندیشیم. سامسونگ با هدف کاهش میانگین 30 درصدی مصرف انرژی تا سال 2030 به پیاده سازی فناوری های نوآورانه و صرفه جویی انرژی در لوازم خانگی، موبایل و محصولات الکترونیکی مصرفی خود متعهد است. ما به عنوان یک شریک قدیمی ENERGY STAR و دریافت نماینده این جایزه ارزشمند، مفتخر هستیم که این تقدیرنامه های فوق العاده را از دو نهاد EPA و DOE دریافت نموده ایم. ما معتقدیم که همکاری ما و ENERGY STAR برای شرکت، مشتریان ما و البته سیاره ما بسیار مهم است.

مایکل اس. ریگان، مدیر EPA، نیز در این مورد گفت: همانطور که ما روند کوشش های بی سابقه خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی را سرعت می بخشیم، بنابراین مشارکت سازمان های دولتی و خصوصی برای دستیابی به ابعاد گسترده تر این هدف ضروری خواهد بود. من برندگان جوایز ENERGY STAR سال جاری را به علت همکاری با EPA برای ارائه آینده ای پاک که باعث صرفه جویی در هزینه های مصرف نمایندگان و ایجاد مشاغل مختلف می گردد، تحسین می کنم.

جایزه پایداری ممتاز (The Sustained Excellence Award)، بالاترین نشان در میان جوایز ENERGY STAR است و EPA این جایزه را به شرکایی اهدا می نماید که به طور متوالی عنوان شریک سال را کسب نموده اند و با اثبات تعهدات بلند مدت خود در این حوزه، رهبری مستمر خود را نشان می دهند. این دهمین سالی است که سامسونگ به عنوان شریک برنامه ENERGY STAR در دسته برندهای فراورینماینده محصول پیروز به دریافت نشان پایداری ممتاز می گردد.

فراتر از کوشش هایی که برای به حداقل رساندن ردپای زیست محیطی خود انجام می دهیم، سامسونگ به مصرف نمایندگان خود این امکان را می دهد تا به وسیله تغییرات روزمره با محصولات منطبق بر محیط زیست، تأثیر معناداری بر پیرامون خود بگذارند. در سال 2022، سامسونگ دارای 474 مدل پایه دارای گواهینامه ENERGY STAR در ایالات متحده بود که نسبت به سال 2021 افزایش یافته است. این عدد شامل 100٪ ماشین های ظرفشویی ، لپ تاپ ها، تصفیه نماینده های هوا، ماشین های لباسشویی، بیشتر یخچال ها و بعلاوه بسیاری از ماشین های لباسشویی و خشک کن ها می گردد.

علاوه بر این، سامسونگ اولین شرکت بزرگی است که بسیاری از تلویزیون های تازه Ultra HD 4K خود را مطابق با آخرین معیارهای ENERGY STAR طراحی نموده است.

کوشش های سامسونگ برای غنی سازی و توسعه SmartThings Energy موجب شده تا مردم بتوانند تصمیمات هوشمندانه تر و آگاهانه تری در رابطه با محیط زیست بگیرند و ردپای کربن فراوریی خود را کاهش دهند. همین کوشش ها بود که سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را به اعطای اولین گواهینامه سیستم های مدیریت انرژی خانه هوشمند (SHEMS) به سامسونگ در این حوزه تشویق کرد. این گواهینامه، لوازم خانگی هوشمند و خدماتی را که دستگاه های متصل، به طور اتوماتیک مدیریت می نمایند، به رسمیت می شناسد و به مصرف نمایندگان یاری می نماید تا دید روشنی نسبت به مصارف انرژی خود داشته باشند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2232

به "جدیدترین دستاوردهای زیست محیطی سامسونگ در بخش مسئولیت اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین دستاوردهای زیست محیطی سامسونگ در بخش مسئولیت اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید