جعبه کمک های اولیه؛ وسیله ای ضروری در سفر

به گزارش مجله فضای وب، جعبه کمک های اولیه یکی از وسایل ضروری سفر محسوب می شود مخصوصا اگر سفری به طبیعت داشته باشید. با خبرنگاران همراه باشید تا در رابطه با آماده سازی جعبه کمک های اولیه بیشتر بدانید.

جعبه کمک های اولیه؛ وسیله ای ضروری در سفر

آیا تا به حال هنگام طبیعت گردی مچ پای تان گرفته است؟ بریدن دست تان چطور؟ این حوادث جزئی در راه گاهی به مسائل بزرگی تبدیل می شوند که راستا شما را تغییر می دهند. دانستن اینکه در جعبه کمک های اولیه چه چیزهایی قرار دهید و یا چگونه از آنها استفاده کنید، به شما کمک می کند تا بهتر با حوادث روبرو شوید. بسکمک از ما این جعبه را به صورت آماده تهیه می کنیم اما باید صادقانه بگوییم که این جعبه پر از وسایل بی کیفیت است که شاید به کار ما نیاید، پس بهتر است که خودمان آن را تهیه و آماده کنیم.

چرا در گردش به جعبه کمک های اولیه نیاز داریم؟

هنگامی که به گردش و پیاده روی می روید، باید منتظر بهترین ها باشید اما باید برای اتفاقات غیرمنتظره هم آماده باشید. اتفاقاتی که در انتظار شما است، بسته به جایی که به آن سفر می کنید می تواند متفاوت باشد. بسته بندی خوب جعبه کمک های اولیه گاهی اوقات حتی می تواند جان شما را نجات دهد. شما باید توانایی استفاده از وسایل موجود در جعبه کمک های اولیه را هم داشته باشید.

وسایل ضروری در جعبه کمک های اولیه

 • آنتی اسید: برای کمک به مسائل معده
 • پماد آنتی بیوتیک: برای جلوگیری از آلوده شدن خراش و بریدگی ها
 • قرص ضد اسهال: برای درمان اسهال
 • آینده هیستامین: برای درمان واکنش های آلرژیک
 • دستمال ضد عفونی کننده: برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن جای زخم
 • باند و گاز پانسمان: برای بستن جای بریدگی و زخم
 • قرص های الکترولیتی: برای جبران آب از دست رفته بدن
 • پماد گزیدگی: برای تسکین درد و خارش نیش حشرات
 • دستکش: برای جلوگیری از تماس مستقیم دست با جراحت
 • چسب: برای بستن باند و گاز
 • قرص آسپرین، ایبوپروفن و استامینوفن: برای تسکین درد
 • کیسه پلاستیکی: در هر موردی به کار شما می آید
 • قیچی: برای برش باند
 • موچین: برای خارج کردن خار

شما ممکن است با توجه به نیازهای خود، نیاز به تغییراتی در این فهرست داشته باشید. حتما داروهای شخصی خود را نیز به این فهرست اضافه کنید.

چگونه وسایل را بسته بندی کنیم؟

ساده ترین راه، خریدن یک جعبه کمک های اولیه است. بدین ترتیب شما یک محفظه محکم برای نگهداری از وسایل دارید. این جعبه باید سبک، قابل حمل، مقاوم در برابر آب و کوچک باشد. می توانید برای نگهداری از قرص ها از جعبه مخصوص قرص که دارای تاریخ و برچسب نام قرص است، استفاده کنید.

میزان وسایل به چه چیزی بستگی دارد

شما باید برای میزان وسایلی که در جعبه کمک های اولیه قرار می دهید هم برنامه ریزی داشته باشید:

ابتدا باید در نظر بگیرید که قرار است چند نفر از این وسایل استفاده کنند. با توجه به تعداد افراد، وسایل موجود را زیادتر یا کمتر کنید.

چند ساعت یا چند روز قرار است به گردش بروید و پیاده روی داشته باشید. هرچه تعداد روزها بیشتر باشد، شما نیز به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت.

میزان راستای که طی می کنید و از شهر و اورژانس دور می شوید هم در میزان وسایل تاثیر گذار است. هر چقدر دورتر باشید به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت.

بررسی جعبه کمک های اولیه

ممکن است یک جعبه کمک های اولیه مناسب تهیه کرده باشید اما فراموش کنید که آنرا درون کوله پشتی بگذارید یا وسایل آن قدیمی و فاسد شده باشند. برای هر سفر باید وسایل جعبه را بررسی کنید و تاریخ آنها را چک کنید. قطعا وسایل فاسد هیچ کمکی به شما نخواهند کرد.

مهارت استفاده از وسایل را یاد بگیرید

داشتن مهارت در استفاده از وسایل جعبه کمک های اولیه به میزان همراه داشتن خود جعبه مهم است. بهتر است قبل از سفر، دوره های مربوط به استفاده از این وسایل را بگذرانید تا در صورت نیاز بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید.

منبع: کجارو / theadventurejunkies.com
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1943

به "جعبه کمک های اولیه؛ وسیله ای ضروری در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعبه کمک های اولیه؛ وسیله ای ضروری در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید