خبرنگاران دوربین های طرح ترافیک تهران از شنبه روشن می گردد

به گزارش مجله فضای وب، تهران- خبرنگاران- دوربین های طرح ترافیک پایتخت که بدلیل تعطیلات عید نوروز از روز 29 اسفندماه 99 خاموش شده بود از روز شنبه 14 فروردین ماه 1400 دوباره روشن می گردد.

خبرنگاران دوربین های طرح ترافیک تهران از شنبه روشن می گردد

به گزارش خبرنگاران، بدلیل شیوع ویروس کرونا زمان روشن شدن دوربین های طرح ترافیک از ساعت 8:30 صبح تا 16 اجرا خواهد شد.

همچنین مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران درباره جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال 1400 به خبرنگار خبرنگاران گفت: قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان است و اگر فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند، 20 هزار و 580 تومان و فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح گردد باید 63 هزار تومان بپردازد.

عمار سعیدیان فر روز چهارشنبه اضافه نمود: امسال کار جدیدی انجام داده ایم و با توجه به مصوبه شورای شهر بسته های یک ماهه، سه ماهه و 6 ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف در نظر گرفته ایم که شهروندان می توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح، بسته مورد نظر را مانند بسته های اینترنتی رزرو نمایند که به طور قطع برایشان مقرون به صرفه خواهد بود.

وی تاکید نمود: خبرنگاران، بیماران خاص و معلولان، ایثارگران، آژانس ها و تاکسی های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت ننمایند، مجوزهای سال 99 آنها اعتبار دارد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران درباره ساکنان محدوده طرح ترافیک نیز اظهار کرد: اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستأجر باشد و قرارداد اجاره آنها به زمان پایانی نزدیک است باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید را ارائه دهند.

وی ادامه داد: مالکان ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید عوارض خودرو، نوسازی و پسماند را به صورت غیرحضوری پرداخت نمایند.

سعیدیان فر افزود: برای این افراد در سال 1400 نیز تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می گردد و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 برای آنها به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد سهمیه ها نیز تغییری نکرده و مطابق سال گذشته است، اظهار کرد: اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک گردد ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر، ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم.

به گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی، شهروندان با رزرو طرح متناسب با شرایط خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت خواهند کرد.

وی اعلام کرد: درباره ساعت اجرای طرح ترافیک تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم و پنجشنبه ها نیز مانند سنوات گذشته طرح ترافیک اجرا نمی گردد و تنها طرح کاهش آلودگی هوا برقرار است یعنی اگر افراد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش تردد نمایند از سهمیه فصلی آنها کسر می گردد.

سعیدیان فر با اشاره به اینکه محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نکرده است، اظهار کرد: در سال آینده اولین روزی که طرح ترافیک را اجرا کنیم تعرفه های 1400 را در همه مجوزها و سهمیه ها اعمال خواهد شد.

وی شرح داد: برای مثال سهمیه خبرنگاران 90 درصد تخفیف دارد و باقی رقمی که به عنوان هزینه مجوز طرح میپردازند از سال 1400 مشمول افزایش نرخ خواهد بود؛ این امر درباره همه تعرفه های افراد سهمیه بگیر و عادی اعمال خواهد شد اما اعتبار سهمیه ها تا زمان تخصیص سهمیه جدید، برقرار است.

وی تاکید نمود: درآمد شهرداری تهران از محل طرح ترافیک در امسال تا یک ماه گذشته حدود 50 تا 60 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگاران، به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1548

به "خبرنگاران دوربین های طرح ترافیک تهران از شنبه روشن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دوربین های طرح ترافیک تهران از شنبه روشن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید