ملاقات رئیس مجلس ایتالیا با لاریجانی در ماه ژانویه

به گزارش مجله فضای وب، در ملاقات معاون شورای حکومتی ایتالیا با رئیس کمیسیون حقوقی مجلس بر وجود اشتراکات فراوان در سیستم قضایی ایران و ایتالیا تاکید و از سفر رئیس مجلس ایتالیا برای ملاقات با لاریجانی در ماه ژانویه خبر داده شد.

ملاقات رئیس مجلس ایتالیا با لاریجانی در ماه ژانویه

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با لحظه آخری ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه مجلسی باشگاه مجله فضای وب مجله فضای وبپویا، فیلیپیو پاترونی گریفی معاون شورای حکومتی ایتالیا در تهران امروز دوشنبه (29 آذرماه) با الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات الهیارملکشاهی با اشاره به اینکه پیوند مودت خوبی بین دو کشور ایران و ایتالیا برقرار است، گفت: امیدواریم این نوع مراودات بتواند به تحکیم روابط و دوستی بین دو کشور یاری نماید.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود سیستم قضایی مستقل و مقتدر در ایران، اظهارکرد: دستگاه قضایی در ایران کار رسیدگی به دعاوی و حل و فصل شکایات را بر عهده دارد و نقش مجلسی ایجاد و تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای آن، از جمله قوانین قضایی است لذا تبادل تجربیات کشورها می تواند در جهت تکمیل نهادهای حقوقی بین کشورها نقش موثری داشته باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به نقش مستقیم مردم در انتخاب سیستم حکومتی، اعلام نمود: تمامی قوا در ایران به طور مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند و این امر در خصوص قوه قضائیه هم نافذ است لذا در قانون اساسی ایران مردم سالاری به خوبی طراحی شده است.

در ادامه حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: لزوم ارتباط ارگانیکی و خاص بین کمیسیون های مشترک دو مجلس برای تبادل اطلاعات و تجربیات لازم است.

فیلیپیو پاترونی گریفی نیز در ادامه با اشاره به اشتراکات فراوان در سیستم قضایی دو کشور، گفت: حکومت های به روز و مدرن احتیاجمند چنین نهادهایی است و پیش احتیاج هر آنچه در این زمینه صورت می گیرد قوه قضائیه مستقل است تا بتواند ورای همه چیز، مستقلانه تصمیم بگیرد و اعمال نظر کند.

معاون شورای حکومتی ایتالیا اظهار کرد: ما در پی تسهیل ایجاد ارتباط میان شورای حکومتی ایتالیا با دیوان عدالت عالی هستیم که می تواند تامین کننده خواسته های حقوقی و قضایی دو کشور باشد.

بر اساس این گزارش، در سرانجام این ملاقات مائورو کنچاتوری، سفیر ایتالیا در تهران ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات، توضیح داد: رئیس مجلس ایتالیا در ماه ژانویه برای ملاقات آقای لاریجانی به تهران عزیمت خواهند کرد و امیدواریم این سفر بتواند به تقویت روابط مجلسی بین دو کشور بیانجامد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 673

به "ملاقات رئیس مجلس ایتالیا با لاریجانی در ماه ژانویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات رئیس مجلس ایتالیا با لاریجانی در ماه ژانویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید