راه اندازی دانشگاه تلویزیونی در ایران ، کدام دروس دانشگاهی در تلویزیون تدریس می شوند؟

به گزارش مجله فضای وب، وزیر علوم گفت: وزارت علوم آمادگی دارد با همکاری صدا و سیما و شبکه آموزش آموزش های تلویزیونی دروس عمومی و پایه دانشگاه ها را آغاز کند.

راه اندازی دانشگاه تلویزیونی در ایران ، کدام دروس دانشگاهی در تلویزیون تدریس می شوند؟

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره امکان راه اندازی دانشگاه تلویزیونی همانند مدرسه تلویزیونی گفت: برای برخی گروه ها شدنی است، اما به سمت آن حرکت نکرده ایم. دوم اینکه ماهیت درس های عمومی اجازه دانشگاه تلویزیونی را می دهند، ولی محدودیت هایی هم داریم، زیرا هر استادی شیوه تدریس خود را دارد. وزارت علوم آمادگی دارد با همکاری صدا و سیما و شبکه آموزش آموزش های تلویزیونی دروس عمومی و پایه دانشگاه ها را آغاز کند.

وزیر علوم ادامه داد: برخی از دانشگاه ها اجازه تغییر محتوای درسی تا 20 درصد را دارند و به این دلیل امکان این امر که یک برنامه درسی مثل آموزش و پرورش ارائه شود سخت است، اما به راه اندازی این امکان فکر خواهیم کرد.

وزیر علوم شرح داد: در دنیا به علوم انسانی خیلی بیشتر از آنچه ما توجه می کنیم توجه می شود و در کشور ما کمتر مورد اقبال قرار گرفته است.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: کاربردی بودن آموزش ها و تاثیرگذار بودن این آموزش ها بحث دیگری است و ما امروزه در دنیا رویکرد های بین رشته ای را خیلی قوی تر از آنچه خودمان انجام داده ایم، می بینم و در پژوهش ها هم رشد این اقدامات بین رشته ای را خیلی دیده ایم. این پژوهش ها به سمت کاربردی شدن نیز پیش رفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1474

به "راه اندازی دانشگاه تلویزیونی در ایران ، کدام دروس دانشگاهی در تلویزیون تدریس می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی دانشگاه تلویزیونی در ایران ، کدام دروس دانشگاهی در تلویزیون تدریس می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید