ربات آشپز سیب زمینی سرخ می کند

به گزارش مجله فضای وب، یک ربات آشپز به نام فلیپی(Flippy) که می تواند روزانه 300 همبرگر درست کند، اکنون به روزرسانی شده و قادر به پر کردن سبد سیب زمینی های سرخ کرده و قرار دادن آن در روغن است.

ربات آشپز سیب زمینی سرخ می کند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، ربات فیلیپی که از طریق شرکت میسو رباتیکس(Miso Robotics) ساخته شده است قادر به کار کردن در بخش سرخ کردنی ها نیز هست و می تواند نسبت به نسخه قبلی دو برابر بیشتر در زمینه آماده سازی غذا کار کند و فعالیت هایی مثل پر کردن سبد، خالی کردن و برگرداندن آن را انجام دهد.

فروشگاه وایت کسل(White Castle) به همکاری با شرکت میسو پرداخته و به این شرکت بازخورد می دهد تا محصول خود را از نظر عملکرد بهبود ببخشد.

ربات فیلیپی اولین بار در سال 2020 برای استفاده در منطقه شهری شیکاگو ساخته شد و قرار بود استفاده از آن در سایر منطقه ها نیز توسعه یابد.

کار در این بخش رستوران ها سخت است و نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی دارد و به دلیل قرارگیری در معرض روغن و اجاق داغ در آشپزخانه کوچک خطرناک است. این موارد باعث شد که شرکت میسو به فکر یک جایگزین مناسب بیفتد.

ربات فیلیپی 2 طراحی شده تا بازدهی آشپزخانه را در حالی که در کنار نیروی انسانی کار می کند، به حداکثر برساند.

رستوران وایت کسل می گوید که از فیلیپی راضی است زیرا این ربات کمک می کند تا اعضا در جای تعیین خود مستقر بمانند و نیازی به جابه جایی از یک نقطه به نقطه دیگر نداشته باشند.

با این حال خدمه در طول استفاده از نسخه ابتدایی خاطرنشان کردند که حضور یک دستیار انسانی در تمامی مراحل از لحظه اول تا تحویل غذا مورد نیاز است. این بدان معناست که در چندین مرحله نیاز به حضور یک یا دو نفر از کارگران بود.

در نسخه اولیه مدیریت سبد سیب زمینی ها اتوماتیک نبود اما این مشکل در این نسخه تازه حل شده است.

به گفته شرکت سازنده این ربات، فیلیپی 2 نیاز به نیروی انسانی را از بین نمی برد و تنها بخش سرخ کردنی را حتی در ساعت شلوغی مدیریت می کند تا کارگران بر روی سایر کارها تمرکز کنند.

از دیگر ویژگی های تازه فیلپی 2 سیستم AutoBin™ برای غذاهای کم حجم و خاص مثل پیاز حلقه ای و بال مرغ است. هر یک از سطل های این سیستم می توانند به مقدار یک سبد سرخ کردنی مواد غذایی در خود نگه دارند و برای مواد اولیه متفاوت مانند سبزیجات و ماهی شخصی سازی شوند تا از انتقال آلودگی جلوگیری شود.

زمانی که ماده اولیه درون سبد قرار می گیرد هوش مصنوعی وارد عمل می شود و به طور اتوماتیک آن ها را تشخیص داده و در سبد مخصوص برای پخت قرار می دهد.

به گفته شرکت میسو، این ویژگی دخالت انسانی در پخت غذا را کاهش می دهد و از سوختگی از طریق روغن جلوگیری می کند.

فیلیپی می تواند بدون دخالت انسان ها این مراحل را انجام دهد.

این موارد باعث افزایش سرعت در حدود 60 سبد در ساعت می شود. این مقدار از نیاز رستوران ها در ساعات شلوغی نیز بیشتر است.

مایک بل(Mike Bell)، مدیرعامل شرکت میسو می گوید: فیلیپی 2 نیز مانند سایر فناوری ها در طول زمان پیشرفت کرده است. فیلیپی 2 فضای کمتری در آشپزخانه اشغال می کند و سرعت تولید غذا را افزایش می دهد. هدف ما ساخت رباتی است که بدون خطر در هر آشپزخانه ای قادر به فعالیت باشد.

فیلیپی 2 تنها رباتی است که در حال حاضر در مقیاس بالا تولید می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1865

به "ربات آشپز سیب زمینی سرخ می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات آشپز سیب زمینی سرخ می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید