سبقت بایدن از ترامپ در سه ایالت کلیدی آمریکا

به گزارش مجله فضای وب، بر اساس نتایج یک نظرسنجی، محبوبیت نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا در سه ایالت کلیدی این کشور از رئیس جمهور آمریکا پیشی گرفته است.

سبقت بایدن از ترامپ در سه ایالت کلیدی آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا توانست فزونی خود از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در سه ایالت کلیدی این کشور افزایش دهد.

بر اساس نتایج نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه فاکس نیوز، بایدن در ایالت میشیگان با 9 درصد اختلاف (49 به 40) از ترامپ پیشی گرفته است که نسبت به نظرسنجی صورت گرفته در ماه آوریل 1 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که 11 درصد از ساکنین میشیگان هنوز تصمیمی قطعی برای انتخاب نامزد مورد نظر خود نگرفته اند.

در ایالت میشیگان، بیشترین هواداران بایدن را رنگین پوستان، زنان، رأی دهندگان مستقل، سنین بالای 65 سال و ساکنین حومه شهرها تشکیل می دادند. در حالی که محبوبیت ترامپ بین سفیدپوستان فاقد مدرک دانشگاهی در این ایالت 10 درصد بیشتر از بایدن بود.

از سوی دیگر در ایالت مینه سوتا، بایدن با 13 درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است (51 به 38). در این ایالت، فزونی بایدن را زنان، سفیدپوستان دارای تحصیلات دانشگاهی و ساکنین حومه شهرها تشکیل دادند. در حالی که ترامپ در میان مردان (4 درصد) و سفیدپوستان فاقد مدرک دانشگاهی (2 درصد) محبوبیت بیشتری داشت.

در ایالت حساس و کلیدی پنسیلوانیا نیز بایدن با اختلافی 11 درصدی از ترامپ پیش افتاده است (50 به 39). این در حالی است که پیشتازی بایدن از ترامپ در ماه آوریل 8 درصد بود.

از میان شرکت کنندگان اهل پنسیلوانیا، سنین زیر 35 سال، ساکنین حومه شهرها و زنان بیشترین سهم را در فزونی بایدن نسبت به ترامپ داشتند و محبوبیت ترامپ تنها در میان جمعیت روستایی و سفیدپوستان فاقد مدرک دانشگاهی در این ایالت فزونی داشت.

ترامپ در انتخابات سال 2016، هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود را در پنسیلوانیا با اختلاف کمتر از یک درصد شکست داده بود.

پیش از این، نظرسنجی صورت گرفته در ایالت کلیدی فلوریدا توسط موسسه کویینیپیاک، نشان داد بایدن 13 درصد از نامزد جمهوری خواه خود پیش افتاده است.

طی ماه های اخیر، عواملی نظیر تعلل و کم کاری دولت در کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا، سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی و افزایش چند ده میلیون نفری بیکاران آمریکایی، محبوبیت ترامپ در این کشور را به شدت کاهش داده است.، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1122

به "سبقت بایدن از ترامپ در سه ایالت کلیدی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبقت بایدن از ترامپ در سه ایالت کلیدی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید