سقوط 73 درصدی سود خالص شرکت آرامکو عربستان

به گزارش مجله فضای وب، شرکت نفت دولتی آرامکو عربستان اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 73 درصد سقوط کرده است.

سقوط 73 درصدی سود خالص شرکت آرامکو عربستان

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت نفت دولتی آرامکو عربستان اعلام کرد که سود خالص این شرکت به خاطر کاهش شدید تقاضا برای نفت در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و متعاقبا سقوط قیمت در سه ماهه دوم سال جاری 73 درصد کاهش داشته است.

البته تقریبا تمام شرکت های نفتی در سه ماهه دوم سال جاری به خاطر اعمال محدودیت بر فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در بسیاری از کشورها در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا و همچنین توقف بسیاری از پروازهای بین المللی آسیب دیده اند. اقدامات اجرا شده به کاهش مصرف نفت در جهان و سقوط قیمت نفت به کمترین میزان در 20 سال گذشته منجر شد.

شرکت آرامکو عربستان که سال گذشته میلادی در بورس ریاض 29.4 میلیارد دلار عرضه اولیه داشت، اعلام کرده که شیوع سریع کرونا در جهان تقاضا برای نفت، گاز و فرآورده های پتروشیمی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو، طی بیانیه ای که امروز منتشر شد گفت: بحران شیوع ویروس کرونا شبیه هیچ بحرانی که جهان در تاریخ معاصر خود تجربه کرده است، نیست و ما در حال تطبیق دادن خود با اوضاع تجاری پیچیده و به سرعت در حال تغییر در جهان هستیم.

ناصر تاکید کرد: به خاطر اقدام برخی کشورها در کاهش محدودیت های کرونایی و ازسرگیری فعالیت های اقتصادی، بازار انرژی جهانی در حال تجربه بهبود نسبی است.

آرامکو گزارش داده است که سود خالصش بیش از میزان مورد انتظار کارشناسان کاهش داشته و 73.4 درصد سقوط کرده است.

این شرکت همچنین گفته که پیش بینی می شود برای سال 2020 هزینه سرمایه 25 تا 30 میلیارد دلاری را تجربه کند.

بنا به گزارش این شرکت سعودی، سود خالص آن از 24.7 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال گذشته به تنها 6.57 دلار در سه ماهه دوم سال جاری رسیده است.

موسسه ریفینتیو پیشتر گزارش داده بود که کارشناسان انتظار دارند که آرامکو عربستان پیش بینی کرده اند که شرکت آرامکو برای سه ماهه دوم سود خالص 8.3 میلیارد دلاری را به ثبت برساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1153

به "سقوط 73 درصدی سود خالص شرکت آرامکو عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 73 درصدی سود خالص شرکت آرامکو عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید