طرح زمستانه کتاب؛ جان تازه به کتابفروشی ها

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران ، محمدجعفر کمالی آشتیانی، مدیرمسئول انتشارات و مدیر کتابفروشی کمال اندیشه تهران در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران درباره طرح زمستانه کتاب اظهار کرد: طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) جان تازه ای به کتابفروشان کل کشور می دهد؛ همچنین با توجه به این که طرح های قبلی پیروز بود به جز این که کتابفروشان برای برگزاری طرح روزشماری می کنند مخاطبان نیز منتظر اجرای طرح فروش کتاب در هر فصل از سال هستند.

طرح زمستانه کتاب؛ جان تازه به کتابفروشی ها

وی اضافه نمود: با توجه به این که کتابفروشی کمال اندیشه در شهر تهران واقع شده است و کتابفروشی های دیگری نیز در سطح شهر مشغول فعالیت هستند و درکل دسترسی به کتاب راحت تر است، مردم همیشه درخصوص زمان برگزاری طرح های فصلی فروش کتاب سوال می کنند؛ از این رو به گمانم مردم در شهرهای کوچک کشور که دسترسی به کتاب کمی سخت است انتظار بیشتری برای شروع این طرح ها می کشند.

مدیرمسئول انتشارات کمال اندیشه همچنین خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر با وجود بیماری کووید 19 در کشور و با توجه به این که خانه کتاب و ادبیات ایران بسترهای مناسبی از جمله پنل پستی و تسهیلات خوب برای ارسال کتاب و ... را برای کتابفروشان در نظر گرفته است این طرح ها به خوبی اجرا شده و مخاطب نیز از آن استقبال کرده است.

او در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر نیز کتابفروشان متوجه شدند که فعالیت شان با فضای مجازی عجین شده است و همین امر سبب شده هم مخاطب، هم کتابفروش و هم خانه کتاب و ادبیات ایران از راستا فراهم شده به بهترین شکل استفاده می کنند.

محمدجعفر کمالی آشتیانی ضمن اشاره به این که فکر نمی کنم کرونا بر فروش کمتر کتابفروشان اثر گذاشته باشد، در پایان گفت: قیمت کتاب ها در سامانه به روز نیست و با قیمت کتاب در کتابفروشی ها متفاوت است؛ همچنین اعتبار که به کتابفرشی ها تعلق می گیرد کم است و در روزهای آخر ایام برگزاری طرح فصلی فروش کتاب میزان اعتبار کتابفروشی به اتمام می رسد و ای کاش این مقدار کمی افزایش داشته باشد.

طرح زمستانه کتاب از 9 تا 16 اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1493

به "طرح زمستانه کتاب؛ جان تازه به کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح زمستانه کتاب؛ جان تازه به کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید