عرضه لوازم التحریر 15 درصد ارزان تر از بازار

به گزارش مجله فضای وب، رییس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی با بیان این که از امروز دو نمایشگاه پاییزه در بوستان ولایت و حکیمیه تهران شروع به کار می نماید، گفت: در این نمایشگاه ها لوازم التحریر حداقل 10 تا 15 درصد ارزان تر از قیمت های بازار عرضه می گردد.

عرضه لوازم التحریر 15 درصد ارزان تر از بازار

موسی فرزانیان در گفت وگو با مجله فضای وب، در رابطه با برپایی نمایشگاه پاییزه اظهار کرد: از امروز (یکشنبه) دو نمایشگاه پاییزه در بوستان ولایت و حکیمیه تهران برپا می گردد و این در حالی است که طبق برنامه ریزی ها چهار نمایشگاه باید در سطح شهر تهران برگزار می شد، اما به دلیل عدم استقبال تنها دو نمایشگاه برگزار می گردد.

رییس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی یادآور شد: در این دو نمایشگاه در پی افزایش قابل توجه قیمت کاغذ که تاثیر مستقیمی بر قیمت دفتر مشق داشت، عرضه مستقیم دفتر با نرخ دولتی انجام خواهد شد.

فرزانیان ادامه داد: قیمت دفترهای دولتی از سوی سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان معین شده و نظارت قابل توجهی بر توزیع این اقلام وجود خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای دیگر اقلام لوازم التحریر در این نمایشگاه قیمت گذاری صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: نظارت دقیقی در زمینه قیمت گذاری و عرضه کالا صورت خواهد گرفت و قیمت های معین شده حداقل 10 تا 15 درصد ارزان تر از قیمت های بازار است.

واردات لوازم التحریر ممنوع است

او گفت: از سال گذشته واردات مداد و اقلام اساسی بازار لوازم التحریر ممنوع شده و از ابتدای امسال برخورد قابل توجهی با محصولات قاچاق و وارداتی صورت می گیرد.

رییس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی اعلام کرد: اقلام اساسی لوازم التحریر از جمله مداد، اتوماتیک، پاک کن و تراش فراوری داخلی دارند و با توجه به وضعیت فعلی فراوری، بیش از 50 درصد احتیاج بازار را تامین می نمایند و این ظرفیت فراوری در حال افزایش است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر بازار با کمبود مدادهای رنگی خاص که در طراحی و فعالیت های هنری مورد استفاده قرار می گیرد، روبرو است که در این زمینه رایزنی هایی برای ورود این مدادرنگی های خاص به کشور اجرا شده است.

فرزانیان با اشاره به این که با کاهش عرضه مداد رنگی های طراحی، قیمت این کالا به شدت افزایش یافته است، اظهار کرد: در دو سال اخیر با پدیده قاچاق به شدت برخورد شده و تنها در دو ماه اخیر بعضی اقلام به وسیله بازارچه های مرزی و قایق های لنج به کشور وارد شده است که مشکل اساسی بازار در شرایط فعلی، سوء استفاده بعضی افراد از نام های تجاری لوازم التحریرهای بنام جهانی است.

رییس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی اعلام کرد: بازار در حال حاضر در توزیع اقلام مصرفی مهرماه با کمبودی روبرو نیست.

به گزارش مجله فضای وب، اظهارات فرزانیان مبنی بر برخورد جدی با قاچاق در حالی است که انواع و اقسام لوازم التحریر خارجی در بازار قابل مشاهده و در حال خرید و فروش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 373

به "عرضه لوازم التحریر 15 درصد ارزان تر از بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه لوازم التحریر 15 درصد ارزان تر از بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید