عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام

به گزارش مجله فضای وب، بازیگر سریال تفنگ سرپر گفت: واقعیت امر من عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام، طی این سالها با تمام وجود تلاش کردم تا حقانیت بچه های شهرستان را به اثبات برسانم اما هیچگاه این اتفاق نیفتاد و همچنان سینما در شهرستان به شدت مهجور مانده است.

عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام

به گزارش گروه رسانه های مجله فضای وب، حسین اکلیلی در گفت وگو با میزان، پیرامون آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی فیلم داستانی جدیدی را در مرحله پیش تولید داریم، اما به دلیل اینکه هنوز کلید نخورده نمی توانم اطلاعات خیلی زیادی از آن ارائه دهم، در این فیلم سینمایی علاوه بر بازیگری، ساخت اثر نیز بر عهده من خواهد بود. خوشبختانه فیلمنامه این اثر به تازگی مجوز ساخت گرفته و تا پاییز امسال اثر را کلید خواهم زد.

وی درباره کم کار شدن خود در عرصه تصویر اظهار کرد: واقعیت امر من عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام، طی این سالها با تمام وجود تلاش کردم تا حقانیت بچه های شهرستان را به اثبات برسانم اما هیچگاه این اتفاق نیفتاد و همچنان سینما در شهرستان ها به شدت مهجور مانده است.

بازیگر سریال تفنگ سرپر با اشاره به عدم ساخت آثار سینمایی در شهرستان ها اضافه نمود: جالب است بگویم که اگر مسئولین فرهنگی ما هویت ملی کشور را استان به استان بررسی می کردند، اگر آنها کمی به خودشان زحمت داده و به شهرستان ها می رفتند، متوجه می شدند که تمامی نقاط کشور چه پتانسیل بالایی برای تولیدات اثار سینمایی دارد.

وی در همین رابطه شرح داد: از نظر من مسئولین فرهنگی باید سرانه و بودجه فرهنگی را نسبت به هر استان تقسیم می کردند، این بودجه می بایست براساس ظرفیت های هر استان مشخصاً به همان استان تعلق می گرفت، آن وقت می دیدیم که هر استان چه استعدادها و چه ظرفیت های بالایی برای درخشش در سینما خواهد داشت اما تا وقتی که استان و شهرستان ها تنها با محدودیت دست و پنجه نرم می کنند، چه انتظاری می توان از آنها داشت؟.

بازیگر سریال پشت کوه های بلند با تاکید بر محرومیت شهرستان ها از از امکانات فرهنگی اظهار کرد: متاسفانه در بخش تولید شهرستان ها همیشه محروم بوده و تولیدکنندگان شهرستانی همیشه با دست خالی به سمت ساخت آثار می روند، تا وقتی که همه امکانات در پایتخت باشد همه هنرمندان شهرستان هم ترجیح می دهند راهی تهران شوند و آن وقت هیچ اثری از فرهنگ و هنر بومی باقی نخواهد ماند.

وی در همین رابطه اذعان کرد: سینمای ایران طی سالهای گذشته شاهد این اتفاق بوده که بسیاری از افتخار آفرینان سینما شهرستانی بوده اند اما همه راهی تهران شده اند، حال اگر این امکانات از همان ابتدا به شهرستان ها انتقال یابد مشخصاً سینمای شهرستان ها رشد قابل ملاحظه ای خواهد کرد.

بازیگر سریال هشت بهشت گفت: مطمئن باشید که اگر مسئولین فرهنگی شهرستان ها را جدی بگیرند، سینمای شهرستان از سینمای پایتخت پیشی خواهد گرفت و حرف های بسیاری خواهد داشت، طی سالهای گذشته این محدودیت ها و همچنین تمرکز کامل بر پایتخت تماشاگران سینما را به شدت محدود کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 341

به "عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطای بازیگری را به لقایش بخشیده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید