عمران خان: برای احیای گفت وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد

نخست وزیر پاکستان که در هفته آینده به آمریکا سفر می کند گفت که در دیدار با رئیس جمهور این کشور برای احیای گفت وگوهای واشنگتن و طالبان تلاش خواهد کرد.

عمران خان: برای احیای گفت وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عمران خان نخست وزیر پاکستان در مراسمی در گذرگاه مرزی تورخم گفت که در طی سفر هفته آینده اش به آمریکا رئیس جمهور این کشور را متقاعد خواهد ساخت تا گفت وگوها با طالبان را از سرگیرد.

ترامپ یکشنبه هفته گذشته بطور ناگهانی دیدار مخفیانه با طالبان در کمپ دیوید را لغو کرد و پس از آن نیز به رسانه ها گفت که مذاکرات با طالبان مرده است.

نخست وزیر پاکستان که برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل هفته آینده به نیویورک سفر خواهد کرد در این باره گفت: تراژدی بزرگی خواهد بود اگر گفت وگوها به پیش نرود.

وی اضافه کرد که روز دوشنبه هفته آینده در دیدار با ترامپ تمام تلاش خود را خواهد کرد تا گفت وگوها از سرگرفته شود.

عمران خان گفت که نقش بعدی وی در روند صلح افغانستان این خواهد بود تا طالبان را متقاعد کند تا گفت وگوهای مستقیم با دولت افغانستان را آغاز کند.

پیش از این نیز شیر محمد عباس استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده طالبان به رسانه ها گفته بود که این گروه همچنان خواستار مذاکره است و از آمریکا می خواهد تا درباره تصمیمش مبنی بر لغو گفت وگوها تجدیدنظر کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 30 مهر 1398 شناسه مطلب: 377

به "عمران خان: برای احیای گفت وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: برای احیای گفت وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید