عکس جنینی که پیش از تولد دست جراحش را فشرد

به گزارش مجله فضای وب، عکسی تاثیرگذار از مایکل کلنسی از لحظه خارج شدن دست جنین از رحم مادرش حین عمل جراحی و گرفتن انگشت جراح، سوژه این هفته برنامه عکس های تکان دهنده شبکه هیسپان تی وی است.

عکس جنینی که پیش از تولد دست جراحش را فشرد

به گزارش ایسنا، برنامه عکس های تکان دهنده به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ، به آنالیز و نقد آن می پردازد، در این قسمت عکسی از اتاق عمل و اولین جراحی جنین در تاریخ را که در روز 19 آگوست 1999 به وسیله مایکل کلنسی، عکاس نشریه یو. اس. اِی تودی ثبت شد، مورد نقد و آنالیز قرار می دهد.

در این عکس، دست یک جنین در حالی که انگشت جراح را گرفته است، مشاهده می گردد. این جنین از یک بیماری مادرزادی به نام اسپینا بیفیدا (Spina Bifida) رنج می برد که به منظور جلوگیری از مرگ یا فلج او، برای اولین بار در تاریخ پزشکی، جراحی داخل رحم مادر روی این جنین صورت گرفت.

در خلال این جراحی بود که جنین، دست خود را از رحم مادر بیرون آورد و انگشت جراح را فشرد. عکسی که به وسیله کلنسی از این لحظه ثبت شد، افکار عمومی دنیا را تحت تاثیر قرار داد و بعد ها به دست امید معروفیت یافت.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز آدینه هشتم مرداد ماه ساعت 04:00 بامداد به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعت 11:20 و شنبه ساعت های 22:30،15:00،09:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر دنیا قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1749

به "عکس جنینی که پیش از تولد دست جراحش را فشرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس جنینی که پیش از تولد دست جراحش را فشرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید