فعال شدن سیستم کنترل هوشمند کرونا از فردا

به گزارش مجله فضای وب، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سیستم نو کنترل هوشمند کرونا از فردا (دوشنبه، 15 آذر) اجرایی می گردد.

فعال شدن سیستم کنترل هوشمند کرونا از فردا

کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگاران، درباره جزئیات طرح محدودیت هوشمند از فردا (دوشنبه، 15 آذر) گفت: در ستاد ملی کرونا مقرر شد از فردا محدودیت ها با کارت واکسن صورت بگیرد، یعنی آن دسته از افرادی که کارت واکسن دریافت کردند، می توانند در محیط های سر بسته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بر اساس اهمیت موضوعی و تعداد مراجعات حضور یابند.

او اضافه کرد: حضور افراد در مکان هایی مثل مدارس، سینماها، باشگاه ها و حمل و نقل بین جاده ای مثل هواپیما، اتوبوس و قطار باید در سامانه امید و با ارائه کارت واکسن انجام گردد.

افرادی که اقدام به دریافت کارت واکسن کرونا خود نکرده اند، می توانند از سامانه salamat.gov این کارت را دریافت نمایند و در محیط های تجمعی حضور داشته باشند.

او اعلام کرد: افرادی که این کارت را دریافت نکرده اند برای حضور در مکان های عمومی باید تست پی سی آر دهند تا معین گردد که فرد دچار بیماری نیست.

حیدری توضیح داد: به مقدار تمام جمعیت کشور واکسن موجود است و امیدواریم آن دسته از افرادی که پیروز به دریافت واکسن نشده اند، سریعا اقدام نمایند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، اعلام کرد: قطعا پلیس با اشخاصی که کارت واکسن کرونا را جعل می نمایند، برخورد خواهد نمود. تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1907

به "فعال شدن سیستم کنترل هوشمند کرونا از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال شدن سیستم کنترل هوشمند کرونا از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید