ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟

به گزارش مجله فضای وب، معاون گردشگری گفت: با این پیش بینی که فرصت سفر در نوروز به دنبال شیوع ویروس کرونا از بین می رود، طرح تعطیلات یا فرصت مرخصی برای سفر کارمندان دولت و مردم در حال پیگیری است تا پس از فروکش کردن تب این ویروس در کشور، اجرا گردد.

ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، وزیر بهداشت که سفر در وضع موجود را خطرناک توصیف نموده است، گفته رفت و آمدها در ورودی و خروجی شهرها کنترل و موارد مشکوک به ویروس کرونا تا 14 روز قرنطینه می شوند. به پیش بینی سعید نمکی، این شرایط در تعطیلات نوروز ادامه دارد. تا الان نیز استانداران مازندران، گیلان، خراسای رضوی، سمنان، یزد، اصفهان و همدان از مردم خواسته اند در تعطیلات پیش رو به این استان ها سفر ننمایند. وزیر بهداشت هم قول داد که بعد از تمام شدن بحران کرونا، کوپن تسهیلاتی به مردم داده شود تا سفر بروند.

ولی تیموری - معاون گردشگری و رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در اماکن گردشگری و ورزشی - درباره جزئیات این موضوع به خبرنگاران گفت: در ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا گزارشی از شرایط سفر در کشور و خسارات وارد شده به صنعت گردشگری ارائه شد، پیش بینی این است که فرصت سفر در تعطیلات نوروز که پرسفرترین فصل در کشورمان است، از بین برود. پیشنهادی مطرح شد که بعد از فروکش کردن تب این ویروس در کشور، دولت برای کارکنان و مردم فرصت مرخصی و یا تعطیلات فراهم آورد و تا مردم سفر بروند. با این اقدام هم به فعلان گردشگری که خسارات سنگینی را در بحران کرونا متحمل شده اند، یاری خواهد شد و هم بعد از تحمل این همه استرس، نشاط به جامعه برمی شود.

وی اضافه کرد: کلیت این پیشنهاد مورد تایید نهاده شده و وزیر بهداشت نیز با عنوان کوپن سفر آن را رسانه ای کرد و قول مساعد داد در دولت نیز پیگیر تصویب آن شود تا بعد از سرانجام این بحران، فرصتی برای سفرهای از دست رفته مردم فراهم شود. این ایده هنوز پخته نشده اما تا زمانی که از این بحران عبور کنیم، طرح کامل را به نتیجه می رسانیم.

هتل هایی که نقاهتگاه کرونا می شوند

معاون گردشگری درباره استفاده از فضای هتل های برای گذراندن دوران نقاهت درمان شدنگان ویروس کرونا با توجه به اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر این که بیماران پس از ترخیص از بیمارستان در محلی دیگر غیر از خانه باید نگهداری شوند و یکی از این فضاهای بینابینی هتل و فضاهای گردشگری است که در اختیار بخش خصوصی نهاده شده است که بر همین اساس اقدام به پیش خرید خدمت از بخش گردشگری به عنوان پشتوانه مراکز درمانی می کنیم، شرح داد: این ایده با هدف یاری به فعالان گردشگری مطرح شده است. وزارت بهداشت پس از آن که در جریان مسائل اقتصادی تاسیسات گردشگری نهاده شد، اعلام آمادگی کرد با فضاهایی مثل هتل ها قرارداد ببندند تا از امکانات آن ها برای نگهداری شفایافتگان ویروس کرونا پیش از رفتن به خانه، استفاده نمایند. این بیماران بعد از ترخیص نباید بلافاصله به خانه برگردند و احتیاج به فضاهای بینابینی برای گذراندن دوران نقاهت دارند.

تیموری اضافه کرد: اجرای این طرح به آمادگی هتل ها بستگی دارد. هیچ اجباری نیست، طرح کاملا داوطلبانه است. قرار شده ما به هتلداران و سایر تاسیاست گردشگری این موضوع را اطلاع رسانی کنیم. وزارت بهداشت نیز اعلام نموده برای این کار هزینه می نماید، با هتل ها قرارداد می بندد و تمام اقدامات مراقبتی و بهداشتی، حتی ضدعفونی هتل ها را خودش انجام می دهد.

معاون گردشگری به بسته حمایتی دولت در بخش اقتصادیات، وام های بانکی و بیمه های کارفرمایی برای صنعت گردشگری در بحران کرونا، اشاره نمود و اضافه کرد: طرح دیگری با عنوان صندوق حمایت از گردشگری مطرح شده تا با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شود و در مواقع بحرانی مشابه حالا، از محل اعتبار آن، تسهیلاتی با نرخ سود پایین به بخش خصوصی تخصیص یابد.

او درباره تامین اعتبار و سرمایه این صندوق حمایتی شرح داد: دفاتر خدمات مسافرتی تضمین نامه هایی را به ارزش 50 میلیون تومان نزد بانک ها قرار می دهند که محل نگهداری آن ها متمرکز نیست. می توان با تشکیل این صندوق، تضمین نامه های حسن انجام کار را تجمیع کرد و یا دیگر منابع اقتصادی پراکنده را به سمت صندوق راهنمایی کرد. کوشش می شود این صندوق با مشارکت و مدیریت بخش خصوصی راه اندازی شود.

تیموری گفت: طرح اولیه صندوق حمایت از گردشگری در دفتر برنامه ریزی معاونت گردشگری آماده شده است، فقط بیشتر باید روی آن کار شود، چون ایجاد چنین صندوق هایی توسط بخش دولتی سخت و پیچیده است، ضمن این که مایلیم مدیریت این کار با بخش خصوصی باشد و دولت ایجادنماینده این صندوق نباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 818

به "ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید