موز قرمز کیلویی 183 هزار تومان ، کاشت موز در شمال ایران!

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، حالا در شرایطی که قیمت موز خبرساز شده است، در فضای مجازی نوعی موز لوکس به فروش می رسد که کیلویی حدود 180 هزار تومان قیمت دارد. این نوع موز با عنوان موز قرمز فروخته می گردد.

موز قرمز کیلویی 183 هزار تومان ، کاشت موز در شمال ایران!

به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان، در دو ماه گذشته موز قرمز به طور محدود به همراه موز زرد وارد می شد. یعنی در یک کانتینر 20 تنی موز معمولی، 100 کارتن موز قرمز از اکوادور و ترکیه وارد می شد اما ما از زمان ممنوعیت وارد موز دیگر موز قرمز را در میدان ندیدم.

البته مصطفی دارایی نژاد شرح می دهد در ایران هم کشت موز قرمز وجود دارد اما فراوری آن بسیار کم است. مثلا در تنکابن موز قرمز حدود 10 کارتن فراوری می گردد.

چه کسانی مشتری موز قرمز هستند؟

چه کسانی مشتری موز قرمز هستند؟ دارایی نژاد پاسخ داد: برای موز قرمز تقاضای چندانی وجود ندارد و جز کالاهای لوکس به شمار می آید چون این موز کمیاب است.

رئیس اتحادیه بارفروشان همچنین به خبرنگاران گفت: کسانی که در سایت ها موز قرمز را کیلویی 183 هزار تومان می فروشند متخلف هستند و فروش موز قرمز از سوی این سایت ها غیرقانونی است.

در فضای مجازی موز قرمز کیلویی 183 هزار تومان فروخته می گردد که مشتری این میوه لوکس افراد عادی نیستند

موز قرمز وارداتی است

کمتر کسی اسم موز قرمز را شنیده است. حتی بعضی اعضای هیات مدیره بار فروشان با شنیدن اسم موز قرمز متعجب می شوند. به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان، موز قرمز هنوز به میدان اصلی میوه و تره بار نیامده است. قطعا این میوه بیرون میدان توزیع و فروخته می گردد.

اکبر یاوری به خبرنگاران می گوید: اسکله های زیادی در کشور وجود دارد که این موزها همراه بار قاچاق وارد می گردد وگرنه کسی نمی تواند موز قرمز را در جیب بگذارد و به مردم بفروشد.

او معتقد است موز قرمز میوه استوایی است و قیمت آن در نرخ نامه وجود ندارد. موز قرمز همانند بلوبری و تمرهندی قاچاقی است و با ارز آزاد وارد می گردد.

یکی از فروشندگان موز قرمز به خبرنگاران می گوید: این میوه از امارات متحده عربی و تایلند وارد می گردد. این روزها واردات موز زرد با چالش روبرو شده است. از این رو موز قرمز هم دوباره نایاب شد.

موز قرمز چه خاصیتی دارد؟

موز قرمز چه خاصیتی دارد؟ بعضی از وب سایت ها نوشته اند: موزقرمز از ارزش غذایی زیادی برخوردار است.

این میوه دارای پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6 و سرشار از فیبر، پتاسیم و منیزیم است. افزایش مصرف این مواد معدنی ممکن است به کاهش فشار خون یاری کند.

حاوی کاروتنوئیدهایی مانند لوتئین و بتاکاروتن هستند که باعث تقویت سلامت چشم می شوند و ممکن است خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا را کاهش دهند.

این میوه دارای بسیاری از آنتی اکسیدان ها است که از آسیب سلول ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می نماید و خطر ابتلا به بعضی بیماری ها را کاهش می دهد.

منبع خوبی از ویتامین C و ویتامین B6 است، این ها ویتامین هایی هستند که از سیستم ایمنی قوی پشتیبانی و با عفونت مبارزه می نمایند. موزهای قرمز سرشار از پربیوتیک و فیبر هستند که باعث هضم و بهبود گوارش می شوند.

طعم موز قرمز شیرین است؟

آیا طعم موز قرمز با موزهای زرد یکی است؟ بعضی از مردم می گویند که آن ها طعم مشابه با موز معمولی دارند اما بافتشان نرم تر است و شیرینی آن ها شبیه به شیرینی تمشک است! وقتی که این موزها خوب برسند، گوشت میوه آن ها کرم رنگ مایل به صورتی روشن خواهد شد. موزهای قرمز بسیاری از مواد مغذی ضروری را تامین می نمایند و برای سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب و هضم غذا مفید هستند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1498

به "موز قرمز کیلویی 183 هزار تومان ، کاشت موز در شمال ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موز قرمز کیلویی 183 هزار تومان ، کاشت موز در شمال ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید