نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در اردبیل گشایش یافت

به گزارش مجله فضای وب، هم زمان با برنامه های گرامیداشت استان اردبیل، سومین نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در نگارخانه خطایی گشایش یافت.

نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در اردبیل گشایش یافت

به گزارش مجله فضای وب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، عصر ملکه گلمغانی زاده سرپرست معاونت صنایع دستی این اداره کل یکشنبه 31 تیر در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه توضیح داد: استان اردبیل یکی از استان های شاخص در فراوری انواع صنایع دستی است.

و گفت: در این استان بیش از 60 رشته صنایع دستی فراوری می گردد که شامل اغلب صنایع دستی رایج در سطح کشور است.

او با تاکید به فعالیت بیش از 70 هزار صنعتگر در این استان ادامه داد: از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق انواع رشته های صنایع دستی در این استان فراوری می گردد.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید نمود: این فراوریات به حدی از تنوع برخوردار است که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

گلمغانی زاده به حمایت از فراوریکنندگان توسط این اداره کل اشاره و توضیح داد: از جمله فرصت معرفی و اطلاع رسانی فراوریات در نمایشگاه های متعدد فراهم گردیده است.

او به برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در استان اشاره نمود و بیان داشت: در وضعیت فعلی استان اردبیل به همت هنرمندان صندلی مطلوبی در این رشته هنری کسب نموده است و آثار شاخصی در استان فراوری می گردد.

در این مراسم همچنین هنرمند قلم زنی اردبیل، مهسا قنبرزاده به آموزش علمی این رشته در استان اردبیل اشاره نمود.

او با تاکید به اینکه 10 ها هنرمند از آموزش های نوین و علمی برخوردار گردیده اند، اضافه نمود: برگزاری نمایشگاه ها فرصتی جهت معرفی توانمندی این هنرمندان است.

همچنین دیگر هنرمند قلم زنی، احمد عطایی با تاکید به قابلیت های استان در فراوری انواع صنایع دستی توضیح داد: به ویژه در رشته قلم زنی به صندلی مطلوبی در بین استان ها دست یافتیم.

او با تاکید به اینکه در نمایشگاه ها گزیده ای از توانمندی هنرمندان به نمایش در آمده است، اضافه نمود: تکرار رویدادهای از این دست منجر به حمایت هنرمندان خواهد شد.

نمایشگاه تخصصی قلم زنی با نمایش 210 اثر تا هفتم مرداد ماه از ساعت 10 صبح الی 20 عصر آماده بازدید علاقه مندان است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 11

به "نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در اردبیل گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه تخصصی قلم زنی فلز در اردبیل گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید