چای سفید چربی سوز قوی

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران : تاثیر چای سفید در برطرف چاقی در برطرف چاقی ثابت شده است.

چای سفید چربی سوز قوی

چای سفید در برطرف چاقی و چربی سوزی موثر است.

به گزارش خبرنگاران، چاقی به تجمع بیش از حد چربی در بدن گفته می گردد که برای سلامتی بسیار مضر است. این عارضه مسائل بسیار زیادی مانند دیابت نوع دو، بیماری های قلبی و عروقی، فشارخون بالا، کبد چرب، آپنه انسدادی و حتی سرطان را با خود به همراه می آورد.کاهش وزن در افراد چاق می تواند منجر به بهبود کیفیت زندگی، کاهش افسردگی، کاهش پرخوری و در نهایت سلامت جسمانی آن ها گردد.

آنالیز های یک پژوهش داخلی در حوزه کنترل چاقی، نشان می دهد که استفاده از نوعی چای به نام چای سفید می تواند اثرات قابل قبولی در متابولیسم چربی های بدن و برطرف چاقی داشته باشد.

این مهم امروزه به وسیله روش های مختلفی نظیر جراحی، رعایت رژیم های غذایی، استفاده از انواع داروهای گیاهی و بعلاوه انجام فعالیت ورزشی رخ می دهد. در این میان، تأثیر انواع مختلف گیاه دارویی چای، همیشه جایگاهی ویژه داشته است.

به بیان محققان، در میان انواع چای، چای سبز یکی از پرطرفدارترین آن ها است که افراد چاق برای کاهش وزن و افزایش اکسیداسیون چربی استفاده می نمایند. اما به تازگی نوشیدنی دیگری در رقابت با چای سبز قرار گرفته است.

این رقیب که چای سفید نام دارد و همچون چای سبز و چای سیاه، از گیاهی با همین نام به دست می آید، دارای چهار ماده مهم چربی سوز یعنی پلی فنول، کاتچین، کافئین و اپی گلوکاتچین است که احتمالاً موجبات رجحان آن را نسبت به چای سبز یا دیگر چای ها به وجود می آورد. این چای از لحاظ قیمت نیز گران تر از چای های دیگر است.

اهمیت این ماده جالب توجه در کنترل چاقی، باعث شده که پژوهشگری از دانشگاه تربیت مدرس در مورد آن مطالعه ای را انجام داده و بر ارتباط بین چای سفید و متابولیسم بافت چربی تاکید کند.

بر اساس یافته های این پژوهش که به صورت نامه ای به سردبیر مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند منتشر شده است، مرور تحقیقات مختلفی که عموماً در مراکز پژوهشی خارج از ایران اجرا شده اند، حاکی از آن است که استفاده از چای سفید، باعث افزایش اکسیداسیون چربی در افراد چاق می گردد. در واقع این نوشیدنی جالب با تأثیر مواد مؤثره خود بر متابولیسم بافت چربی بدن، موجبات کنترل چاقی را فراهم می کند.

به گفته امیرحسین احمدی حکمتی کار، پژوهشگر گروه تربیت بدنی دانشگاه تربیت مدرس، علاوه بر این تعیین شده است که چای سفید خواص آنتی اکسیدانی دارد و از این طریق نیز می تواند برای سلامتی مؤثر باشد.

مقایسه تأثیر چای سفید با چای سبز

این محقق با توجه به اثرات مثبت این نوع چای در بهبود کیفیت زندگی افراد چاق، پیشنهاد داده است که محققان در تحقیقات آینده به آنالیز مقایسه تأثیر چای سفید با چای سبز و دیگر چای ها در ارتباط با شاخص های مرتبط با چاقی پرداخته تا بتوانند فرضیه های موجود را در رابطه با پتانسیل های بیشتر چای سفید به افراد چاق ارائه دهند.

چای سفید نوعی چای است که برای تهیه آن، به جای استفاده از برگ گیاه چای، از جوانه ها و گلبرگ های تازه آن استفاده می گردد. این گلبرگ های تازه در نور طبیعی آفتاب خشک می شوند و سپس مراحل بعدی تهیه چای را طی می نمایند.

از آن جا که جوانه های نشکفته گیاه چای دارای پرزهای سفید نقره ای بوده و به آن ظاهری سفید می دهند، این چای به نام چای سفید شناخته می گردد، هر چند که دم نموده آن به رنگ زرد کم رنگ است.

منبع: رکنا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1909

به "چای سفید چربی سوز قوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چای سفید چربی سوز قوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید