کمبود قطعات خودرو چقدر صحت دارد؟

به گزارش مجله فضای وب، علیرضا نیک آیین افزود: امروز بازار در شرایط خاصی به سر می برد زیرا شاهد سختگیری های فراوان در گمرکات ایران و گمرکات کشورهای همسایه هستیم و رفت و آمدها برای تامین کالا کم شده است.

کمبود قطعات خودرو چقدر صحت دارد؟

وی بیان داشت: کمبود خاصی در تامین قطعات خودروهای تولید داخل به چشم نمی خورد چرا که در سال های گذشته اکثریت قریب به اتفاق این قطعات داخلی سازی شده است.

این مقام صنفی یادآور شد: در ایام تعطیلات گذشته تعمیرگاه ها جزوه مشاغلی بودند که باز بودند و به ارائه خدمات پردازند، از جمله خودروهای اورژانس متعلق به بیمارستان های درگیر با بیماران کرونا و همچنین خودروهای پرسنل این مراکز درمانی به طور رایگان تعمیر و سرویس شد و در نتیجه بسیاری از قطعات این خودروها مصرف شد.

وی گفت: علاوه بر آنها خودروهای حمل و نقل و مسافری که به جابه جایی بار و مسافر مشغول بودند سرویس دهی و قطعات آنها نیز مصرف شد، به این ترتیب کمبود برخی قطعات آن ها اجتناب ناپذیر است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودروی تهران ادامه داد: در مجموع به دلیل بسته بودن مرزها، قطعه فروشان در سطوح عمده فروشی و خرده فروشی در حال مدیریت بازار هستند تا بتوانیم قطعات را به خودروهای اولویت دار از جمله خودروهای اورژانس و حمل و نقل بار و مسافر برسانیم.

نیک آیین در سرانجام تاکید کرد: صنف تعمیرگاه ها که در ایام کرونایی گذشته باز بوده و به ارائه خدمات و سرویس دهی پرداخته اند، با افزایش هزینه ها از جمله مخارج بهداشتی و ضدعفونی همچنین مخارج آب، برق و گاز روبرو شدند و انتظار می رود دولت در این زمینه ها به یاری این صنوف بپردازد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 966

به "کمبود قطعات خودرو چقدر صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود قطعات خودرو چقدر صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید