گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی طلایی کاروان ایران و کسب یک نقره و یک برنز در روز دهم بازی های آسیایی 2018

دهمین روز بازی های آسیایی 2018 اندونزی با کسب یک نقره و یک برنز توسط ورزشکاران ایران همراه بود.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی طلایی کاروان ایران و کسب یک نقره و یک برنز در روز دهم بازی های آسیایی 2018

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، دهمین روز از رقابت های هجدهمین دوره بازی های آسیایی امروز(سه شنبه) با برگزاری رقابت های مختلف پیگیری شد و نمایندگان کشورمان پیروز به کسب یک مدال نقره و یک برنز شدند.

در جریان مسابقات امروز، جعفر پهلوانی در کوراش با شکست مقابل حریفی از ازبکستان به مدال نقره رسید و قنبرعلی قنبری دیگر کوراش کار ایران به مقام سومی و کسب مدال برنز بسنده کرد.

نتایج ورزشکاران کشورمان در دهمین روز این مسابقات به توضیح زیر است:

دوومیدانی:

- 200 متر مردان: حسن تفتیان در گروه دوم این مسابقات در رقابت با نمایندگان بحرین ژاپن، تایپه، قزاقستان، پاکستان، هنگ کنگ و لائوس پیروز شد با ثبت رکورد 21.25 ثانیه نفر سوم این گروه شده و به نیمه نهایی صعود کند.

تفتیان در نیمه نهایی در دسته یک با حریفان رقابت کرد و با زمان 21.47 ثانیه در رده هفتم نهاده شد و پیروز به صعود به فینال نشد. تفتیان روز گذشته نیز در فینال دوی 100 متر پنجم شده بود.

همچنین علی خدیور دونده سرعتی و ملی پوش به علت کشیدگی عضله پا که در رقابت چند روز قبلش در مرحله مقدماتی دوی 400 متر رقم خورد، در مرحله مقدماتی ماده 200 متر شرکت نکرد و انصراف داد.

- 200 متر زنان: الهام کاکلی نماینده ایران در مرحله مقدماتی و گروه خود چهارم شد. دونده سرعتی و ملی پوش ایران با ثبت زمان 25.12 ثانیه در مرحله مقدماتی 200 متر به نیمه نهایی راه پیدا نکرد و به کار خود سرانجام داد. کاکلی در مجموع در رده 23 جای گرفت.

- امیر مرادی در فینال دوی 800 متر با حریفانش رقابت کرد. او که در خط هفت قرار داشت، با زمان 1:46:55 دقیقه در رده چهارم نهاده شد و از کسب مدال بازماند. البته مرادی توانست رکورد شخصی اش را بهبود ببخشد.

کانوپولو:

- تیم کانوپولو مردان با وجود باخت 4 بر 3 مقابل مالزی به عنوان تیم دوم به نیمه نهایی صعود کرد. تیم کشورمان در ملاقات نیمه نهایی 9 بر 8 به ژاپن باخت و حریف چین تایپه در ملاقات رده بندی شد.

- تیم کانوپولوی بانوان با فزونی 6 بر 3 مقابل سنگاپور راهی ملاقات نهایی شد. فینال فردا برگزار می گردد. کانوپولو در این دوره از بازی های آسیایی به صورت آزمایشی برگزار می گردد.

اسکواش:

- تیم ملی اسکواش بانوان ایران صبح امروز دومین بازی خود را در مرحله گروهی مقابل هنگ کنگ برگزار کرد و 3 بر صفر مغلوب این تیم شد. در این ملاقات فرشته اقتداری، غزال شریف پور 3 بر صفر به حریفان باختند و حدیث فرزاد نیز 3 بر یک باخت. فرزاد در اواسط ست سوم کمی دچار مصدومیت و کشیدگی عضله شد ولی تا خاتمه به بازی ادامه داد.

تیم اسکواش بانوان روز گذشته 3 بر صفر مغلوب هند شده بود، در ادامه مرحله گروهی عصر امروز به مصاف تایلند رفت و این حریف را 3 بر صفر از پیش رو برداشت.

تیم ایران در ادامه مرحله گروهی عصر فردا ساعت 16 به وقت محلی به مصاف اندونزی خواهد رفت. این تیم که شانس کمی برای صعود از گروهش دارد روز پنج شنبه در آخرین بازی دور مقدماتی ساعت 12:30 به وقت محلی چین را پیش رو دارد

تیراندازی با کمان:

- در ملاقات رده بندی رقابت های کامپوند تیمی بانوان، تیم ایران با ترکیب مینو عابدی، پریسا براتچی و فرشته قربانی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه 226 بر 221 مغلوب شد و به عنوان چهارمی بسنده کرد.

سوارکاری:

- مرحله نخست مسابقات رشته سوارکاری در بخش پرش تیمی از صبح امروز در جاکارتا شروع شد و 68 سوارکار از 17 کشور (هر تیم چهار نفر) با هم رقابت کردند . تیم ایران هم متشکل از فرهنگ صادقی، آریانا روانبخش، مسعود مکاری نژاد و داوود پوررضایی رقابت خود را برگزار کرد که بر اساس نتایج اعلام شده تیم ایران با توجه به امتیازات چهار سوار کار خود با قرار دریافت در رده یازدهم از صعود به فینال بازماند. 10 تیم برتر از ساعت 14 در مرحله فینال برای کسب مدال رقابت خواهند کرد.

- داوود پوررضایی، سوارکار تیم ملی ایران با قرار دریافت در جمع 40 نفر برتر مرحله نخست مسابقات انفرادی پرش، روز پنجشنبه در فینال رقابت خواهد نمود.

مسابقات انفرادی پرش با اسب بعدازظهر امروز برگزار گردید و داوود پوررضایی و فرهنگ صادقی، دو سوارکار ایرانی با رقبای آسیایی خود رقابت کردند و در نهایت پوررضایی با اسب ونور (با کسره واو) با قرار دریافت در رده سی ام پیروز شد به فینال رقابت ها راه یابد. فرهنگ صادقی، دیگر سوارکار کشورمان در صندلی چهل وششم نهاده شد و نتوانست به فینال برسد و حذف شد.

فینال مسابقات در دو راند برگزار می گردد. راند نخست فینال انفرادی پرش با اسب برای معین 25 سوارکار نهایی، صبح پنجشنبه و راند نهایی فینال برای معین برندگان مدال های طلا، نقره و برنز بعدازظهر پنجشنبه برگزار خواهد شد. پیش از این آریانا روانبخش و مسعود مکاری نژاد هم از راهیابی به فینال باز مانده بودند.تیم پرش با اسب ایران هم صبح امروز با کسب رده یازدهم نتوانست به فینال برسد. عربستان ، ژاپن و قطر مدال های طلا ، نقره و برنز تیمی پرش را کسب کردند.

قایقرانی بادبانی:

- مسعود جانی نسب در Laser Standard تا سرانجام دور نهم در رده چهاردهم نهاده شد. همچنین نیما رهبری در کلاس Laser 4.7 تا سرانجام دور نهم در رده هجدهم ایستاد. این مسابقات تا روز آدینه و در 12 دور ادامه خواهد داشت

بوکس:

- سجاد کاظم زاده در مرحله یک چهارم نهایی وزن 69 کیلوگرم مقابل بوکسوری از تایلند نهاده شد و با رأی قاطع داوران شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

کوراش:

- وزن 66- کیلوگرم، بهزاد وحدانی در دور نخست برابر چان هو چنگ از چین تایپه ضربه فنی شد و از دور مسابقات کنار رفت.

- وزن 66- کیلوگرم، قنبرعلی قنبری در دور نخست عثمان علی اف از قرقیزستان را شکست داد و گام به مرحله بعدی گذاشت. وی در دور یک هشتم نهایی برابر دوران دامن از قزاقستان با ضربه فنی برنده شد تا با کسب دومین پیروزی خود به یک چهارم نهایی برسد. قنبرعلی قنبری در یک چهارم نهایی برابر اورفاژون دودوف از تاجیکستان در سرانجام مبارزه ای سخت به فزونی دست یافت تا با کسب سومین پیروزی متوالی و صعود به نیمه نهایی برنزش قطعی گردد. وی در نیمه نهایی با معروف گاپیلوف ازبکستانی مبارزه کرد و ضربه فنی شد تا به مدال برنز بسنده کند.

- وزن 90+ کیلوگرم، جعفر پهلوانی در دور نخست برابر خواکشیف از تاجیکستان با اقتدار برنده شد. وی در مرحله یک هشتم نهایی با پارکشیت کومار هندی ملاقات کرد و با ضربه فنی به پیروزی رسید تا با کسب دومین برد متوالی خود به یک چهارم نهایی برسد. پهلوانی در یک چهارم نهایی برابر کورالوف از قرقیزستان در کمتر از 15 ثانیه با ضربه فنی برنده شد تا با کسب سومین برد متوالی و رسیدن به نیمه نهایی٬ برنزش قطعی گردد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل نوربک تورائف از ازبکستان به فزونی رسید و راهی فینال شد.

پهلوانی در فینال مقابل حریفی دیگر از ازبکستان نهاده شد که این بار مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد.

- وزن 90+ کیلوگرم، محمدعلی ذاکری در دور نخست برابر منصور سروری از افغانستان در حالی که پیش بود٬ مغلوب شد و حذف شد.

- وزن 52- کیلوگرم، طاهره آذرپیوند در مرحله یک هشتم نهایی برابر دایسیم بایو از قزاقستان به پیروزی رسید و به یک چهارم نهایی راه یافت. وی در دور بعدی با عبدالمجیدووا از ازبکستان مبارزه کرد و با قبول شکست مقابل این حریف، از دور رقابت ها کنار رفت.

واترپلو:

- تیم ملی واترپلوی ایران در سومین و آخرین ملاقات خود در مرحله گروهی به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه 9 بر 5 مغلوب شد. در مرحله بعدی تیم ایران با تیم سوم گروه B ملاقات می نماید. چهار تیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می نمایند و سایر تیم ها نیز برای رده بندی پنجم تا هشتم ملاقات خواهند کرد. ملاقاتهای رده بندی و فینال این مسابقات نیز روز شنبه 10 شهریور برگزار می گردد.

شیرجه:

- تیم ایران که قرار بود در ماده 3 متر هماهنگ دو نفره شرکت کند، به دلیل مصدومیت یکی از ورزشکاران شانس حضورش را از دست داد.

امید حدیقی رئیس کمیته فنی شیرجه با اعلام خبر مصدومیت شهنام نظرپور ملی پوش شیرجه کشورمان گفت: متاسفانه امروز و ساعاتی قبل از شروع مسابقات در ماده 3 متر دونفره، نظرپور از ناحیه کمر آسیب دید. پزشک کاروان فعلاً با تزریق سعی در مداوای او داشته تا برای مسابقات روز آینده آماده گردد، اما هیچ چیز معین نیست . حدیقی با بیان اینکه نظرپور بعد از مصدومیت به شدت از نظر روحی متاثر شده، عنوان نمود: متاسفانه به دلیل این آسیب دیدگی قهرمانان ایران شانس شرکت در شیرجه هماهنگ سه متر را از دست دادند.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 624

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی طلایی کاروان ایران و کسب یک نقره و یک برنز در روز دهم بازی های آسیایی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، بی طلایی کاروان ایران و کسب یک نقره و یک برنز در روز دهم بازی های آسیایی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید