آخرین اخبار از اتفاقات سراوان

به گزارش مجله فضای وب، در پی اتفاقات استان سیستان و بلوچستان و خشونت ها اتفاق افتاده در سراوان امروز وزیر اطلاعات در جلسه هیات دولت گزارشی ارائه کرد.

آخرین اخبار از اتفاقات سراوان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در این باره گفت: امروز وزیر اطلاعات گزارشی را این خصوص به هیئت دولت ارائه دادند. یکسری اقدامات رسمی برای حمایت از ناحیه مردم اجرا شده تحت عنوان طرح رزاق که بتوانند سوخت را به پاکستان بفروشند.

او ادامه داد: متاسفانه گویا افراد دیگری هم از این دو راستا سوخت را منتقل و از جای دیگر وارد می نمایند. این بار قصد داشتند از معبر اصلی آن را وارد نمایند که با پاکستانی ها درگیر و تیراندازی می گردد و نتیجه آن بروز درگیری و اخباری است که شنیده شده است.

او اضافه نمود: دیروز بعد از ظهر با آقای استاندار صحبت کردم و گفت که اوضاع آرام شده است.

در همین حال قرار است مجلس هیاتی را برای آنالیز شرایط سراوان به این شهر اعزام کند. حسن همتی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در پی اتفاقات اخیر در مرز سراوان از جمله خسارات وارد شده به فرمانداری هیأتی از کمیسیون امنیت ملی به این منطقه سفر خواهد نمود.

او شرح داد که سفر هیأتی از کمیسیون امنیت ملی، اوایل هفته آینده خواهد بود که سرپرستی هیأت بر عهده او است. همچنین در این سفر مصطفی نخعی نماینده نهبندان، محمد سرگزی نماینده زابل، اسماعیل حسین زهی نماینده خاش، روح الله ایزدخواه نماینده تهران و ملک فاضلی نماینده سراوان نیز حضور دارند.

همتی در انتها گفت که نتایج سفر در گزارشی به کمیسیون امنیت ملی ارائه خواهد شد.

از سراوان و استان سیستان و بلوچستان هم خبر می رسد که آرامش نسبی برقرار است اما در بعضی مناطق اعتراض ها به صورت اعتصاب ادامه دارد. براساس گزارش ها بسیاری از مغازه ها در سراوان امروز بسته بود.

با این حال فرماندار سراوان امروز خبر داده است که شهر کاملا در آرامش است و بعد از وقایع روز گذشته نیز اتفاق دیگری رخ نداد، فقط همان حمله به فرمانداری اجرا شده بود که بعد از آن مردم را به آرامش دعوت کردیم و همه فرمانداری را ترک کردند.

تجلیلی درباره فیلم های که نشان از درگیری بین یگان ویژه و مردم شهر داشت، شرح داد:آن فیلم ها نیز فقط شیطنت رسانه ای بود و اصلا موضوع به خشونت کشیده شدن اعتراضات واقعیت ندارد.

در اتفاقات سراوان دو روایت متفاوت وجود دارد یکی دولتی و رسمی و دیگری روایت غیر رسمی است. روایت رسمی حاکی از تیراندازی به سوخت بران از داخل خاک پاکستان است و روایت غیررسمی می گوید نیروهای مرزی ایران به سوخت بران شلیک نموده اند.

رسانه های غیررسمی تعداد کشته های این حادثه تا زمان نگارش این گزارش را 8 نفر اعلام نموده اند اما معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تعداد کشته های این حادثه را 2 نفر و مجروحان را 6 نفر اعلام نموده است.

در این حوادث به ساختمان فرمانداری سراوان حمله شد و چند خودرو نظامی نیز به اتش کشیده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1505

به "آخرین اخبار از اتفاقات سراوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از اتفاقات سراوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید