آمریکا خرید زمین های کشاورزی به وسیله ایران و چند کشور را منع می نماید

به گزارش مجله فضای وب، سناتورهای آمریکایی اصلاحیه ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن ایران، چین، روسیه و کره شمالی را از خرید زمین های کشاورزی و شرکت های کشاورزی ایالات متحده منع می نماید.

آمریکا خرید زمین های کشاورزی به وسیله ایران و چند کشور را منع می نماید

به گزارش ایسنا؛ اعضای مجلس سنای آمریکا شامگاه سه شنبه به اصلاحیه لایحه سیاست دفاعی سالانه که مورد حمایت هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات بوده است، رای مثبت دادند که ایران، چین، کره شمالی و روسیه را از خرید زمین های کشاورزی و مشاغل مرتبط با صنعت کشاورزی ایالات متحده منع می نماید و سرمایه گذاری آمریکا در پروژه های فناوری پیشرفته در خاک دشمن خارجی را آنالیز می نماید.

این اصلاحیه ابتدا به وسیله سناتور مایک راندز پیشنهاد شده بود که با 91 رای موافق به تصویب رسید و مستلزم بازنگری و دستور رئیس جمهور برای توقف یا لغو معاملات زمین های کشاورزی به وسیله چهار کشور ایران، چین، کره شمالی و روسیه است.

بنابر گزارش وب سایت رسمی سناتور راندز، این اصلاحیه به طور کلی چین، روسیه، کره شمالی و ایران را از خرید زمین های کشاورزی و شرکت های کشاورزی ایالات متحده منع می نماید.

بعلاوه وزیر کشاورزی را به عنوان یکی از اعضای رسمی کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده اضافه می نماید تا هنگام تصمیم گیری هایی که بر امنیت ملی آمریکا تأثیر می گذارد، نیازهای کشاورزی را در نظر بگیرد.

به علاوه از رئیس جمهور می خواهد که در خصوص هر گونه معافیت اعطا شده به یکی از کشورهای ممنوعه گزارشی به کنگره ارائه کند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1402 بروزرسانی: 5 مرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2259

به "آمریکا خرید زمین های کشاورزی به وسیله ایران و چند کشور را منع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خرید زمین های کشاورزی به وسیله ایران و چند کشور را منع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید