ازدواج دانشجویی، حلّال بسیاری از مسائل جوانان

به گزارش مجله فضای وب، یک استاد دانشگاه گفت: گسترش ازدواج های دانشجویی و ارائه تسهیلاتی به دانشجویان متاهل منجر به تشویق دانشجویان به ازدواج می گردد.

ازدواج دانشجویی، حلّال بسیاری از مسائل جوانان

احمدرضا پورحسن استاد روانشناسی در گفت وگو با خبرنگار در مورد ازدواج دانشجویی اظهار کرد: بسیاری از مسائل فرهنگی که در دانشگاه ها داریم، با ازدواج حل و در سطح دانشگاه ها آرامش ایجاد می گردد.

او اضافه نمود: امیدواریم که یک همت عالی از سوی دولت ایجاد گردد که دانشجویان را به امرازدواج تشویق کند و در جهت ایجاد خوابگاه های متاهلین اقدامات بیشتری صورت گیرد.

پورحسن با اشاره به اینکه دانشجویان ما در مراکز آموزشی عالی در سنینی هستند که بحث ازدواج و تشکیل خانواده از جمله ضرورت هاست، گفت: باید در این زمینه به طور جدی وارد عمل شد که تاکنون نیز اقدامات موثری در این زمینه اجرا شده است.

او ادامه داد: در همه دانشگاه ها جشن های ازدواج دانشجویی و مقدمات مربوط به این ازدواج ها همچون کارگاه های آموزشی نهادینه شده است که از این جشن ها و کارگاه های آموزشی برای آشنایی جوانان با ازدواج و مفاهیم آن استفاده می گردد تا زندگی آسانی داشته باشند.

این استاد دانشگاه اضافه نمود: دانشجویان در یک اجتماع کوچک به نام دانشگاه بیشتر و بهتر با یکدیگر آشنا می شوند، بنابراین می توان تسهیلاتی به دانشجویان ارائه کرد و ازدواج دانشجویی را گسترش داد.

او توضیح داد: دانشگاه محیطی مناسب برای همسریابی است که می توان برای جلوگیری از بعضی معضلات قبل از ازدواج، با ورود به دانشگاه و اجرای کلاس های همسریابی برای دانشجویان، ذهن دانشجویان را برای انتخابی درست و آگاهانه آماده ساخت.

پورحسن اظهار کرد: حرکتی که در زمینه ازدواج دانشجویی شروع شده، حرکت درستی است، اما برای شکل گیری فرهنگ ازدواج ساده باید ابعاد فرهنگی، مالی، اجتماعی و مسائلی همچون سنت ها و فرهنگ خانواده و ... را نیز در نظر گرفت و غیرعجولانه و با کار کارشناسی برای رسیدن به هدف پیش رفت.

او گفت: یکی از مزایای ازدواج دانشجویی این است که دانشجو دیگر در حاشیه نیست و با خیال راحت انتخاب خود را انجام می دهد و به این ترتیب باانگیزه به تحصیل و کار می پردازد.

پور حسن ابراز کرد: آنالیز ها نشان داده است که معمولاً پیشرفت مالی بعد از ازدواج صورت می گیرد و فساد اخلاقی و بزهکاری کاهش می یابد و روابط در جامعه سالم می گردد.

او در سرانجام گفت: ازدواج حلّال بسیاری از مسائل اخلاقی و معنوی است؛ چراکه دانشجویان در دوران سخت بمباران اخلاقی، جنسی قرار دارند که با ازدواج دانشجویی، دانشجو با خیال راحت همسر خود را انتخاب می نماید و بسیاری از مسائل او حل می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 523

به "ازدواج دانشجویی، حلّال بسیاری از مسائل جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدواج دانشجویی، حلّال بسیاری از مسائل جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید