اظهار تاسف از نابرابری دستمزد بین نویسندگان سیاه و سفید بریتانیا

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، طبق آخرین آمار منتشر شده در کشور بریتانیا جمعیت نویسندگان رنگین پوست حوزه کتاب های کودک و نوجوان در این کشور در دو سال گذشته حدود دوبرابر شده است. طبق این آمار در حال حاضر نویسندگان این قشر 20درصد کل نویسندگان بریتانیا را تشکیل می دهند.

اظهار تاسف از نابرابری دستمزد بین نویسندگان سیاه و سفید بریتانیا

تحقیقات و آمارهای منتشر شده از سوی دانشگاه لندن به سرپرستی ملانی رامدارشان استاد این دانشگاه نشان می دهد تعداد نویسندگان رنگین پوست در این کشور نسبت به دو سال پیش دوبرابر شده است درحالیکه این رقم در سال 2017 تنها 7درصد از جمعیت نویسندگان را شامل می شد.

بعد از مرگ جرج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس فدرال آمریکا جریانی برای دفاع از حقوق سیاه پوستان در کشورهای غربی آغاز شده است. مبارزه با نژادپرستی در بین نویسندگان موجب فراوری کتاب های بیشتری با این موضوع برای بچه ها و نوجوانان شده است.

بسیاری از نویسندگان رنگین پوست انگلیس مثل کندی کورلی از انتشار این آمار اظهار امیدواری می نمایند. کورلی در اظهارنظری گفته است که او از این مسئله احساس افتخار می نماید که نویسندگان رنگین پوست در حال افزایش هستند.

به گفته استاد دانشگاه لندن اعلام نام نویسندگان سیاه پوست در میان نامزدهای نهایی جوایز معتبر کاستا و مدال کارنگی نشان از به گوش رسیدن صدای این جمعیت از نویسندگان دارد. آمارهای این استاد دانشگاه در کنفرانس کتابفروشان کتاب های کودک در لندن اعلام شد در این کنفرانس از موفقیت نویسندگان سیاه پوست تقدیر شد.

البته رامدارشان در ادامه صحبت هایش از این مسئله نیز اظهار تاسف کرد که هنوز ناشران انگلیسی نویسندگان سفید پوست را به همکاران رنگین پوستشان ترجیح می دهند. وی می گوید تعداد نویسندگان رنگین پوست در حالی افزایش می یابد که هنوز چاپ کتاب هایشان از سوی ناشران معتبر انگلیسی نا امیدنماینده است.

وی گفت: آمارها متاسفانه نابرابری در دریافت دستمزدها بین نویسندگان سفید و سیاه را نیز نشان می دهند. طبق اسناد به دست آمده فاش شده است که تفاوت دستمزد نویسندگان سفید و سیاه در بین ناشران انگلیسی فاحش است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1219

به "اظهار تاسف از نابرابری دستمزد بین نویسندگان سیاه و سفید بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار تاسف از نابرابری دستمزد بین نویسندگان سیاه و سفید بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید