افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائران اربعین

به گزارش مجله فضای وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:ظرفیت جهت ارتباطی زائران اربعین در سمت عراق نسبت به سال گذشته دو برابر شد و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده،ارتباطات خوبی برای زائران اربعین فراهم کنیم.

افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائران اربعین

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمدجواد آذری جهرمی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از شتاب دهنده کودک آنلاین در جمع مجله فضای وب در مورد رفع نقاط ضعف ارتباطات در آستانه اربعین حسین گفت: بیشترین نقاط ضعف و اشکال در ارتباط رسانی به زائران اربعین، مربوط به خاک عراق است و با وجود اینکه اپراتورهای عراقی زحمت زیادی برای تأمین ارتباطات می کشند، اما ممکن است به دلیل تعدد جمعیت، با مشکلاتی روبرو باشیم.

وی ادامه داد: اتفاقی که در ایام اربعین همه ساله شاهد آن هستیم، به دلیل جمعیت بسیار زیاد، مدت زمان کم و فضای محدود، بی نظیر بوده، پوشش ارتباطی این رویداد، سخت بوده و مهندسی خاصی را می طلبد.

آذری جهرمی افزود: هفته گذشته همکاران ما در وزارت ارتباطات طی سفری به عراق، از وضعیت ارتباطی در این کشور بازدید کردند و برآورد می شود که ظرفیت ارتباطات اپراتورهای عراقی در جهت راهپیمایی زائران نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته باشد البته ممکن است امسال با جمعیتی بیشتر از سال گذشته روبرو باشیم و ارتباطات با حالت ایده آل فاصله داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: در این زمینه مساعدت خود را با اپراتورهای عراقی افزایش می دهیم و از تلاش اپراتورهای عراقی برای بهبود ارتباطات قدردانی می کنیم.

وی گفت: امیدواریم وضعیت ارتباطات نسبت به سال گذشته در مرزهای زمینی خودمان به سمت عراق بیشتر باشد و در تلاش هستیم این ارتباطات را ارتقاء دهیم.

آذری جهرمی بیان نمود: در مرزهای منتهی به عراق، سرویس وای فای اینترنت فعال بوده و خدمات ارتباطی که لازم است، به شکل کامل فراهم شده و شاهد وضعیت خوبی در مرز کشور هستیم اما در جهت راهپیمایی زائران در آن طرف مرز اگر مسئله ای باشد، تلاش می کنیم که با ظرفیت سازی آن را رفع کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: تمام جهت راهپیمایی زائران در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای فای برای کاربران فعال شده است. در آن طرف مرز به دلیل اشباع ظرفیت ممکن است با برخی اختلالات روبرو شویم که آن هم با مساعدت ما امیدواریم امسال به مسئله ای برنخوریم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 438

به "افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت ارتباطات برای زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید