باغ خزندگان زیما ، اولین باغ خزندگان در ایران (معماری ویلا مدرن)

به گزارش مجله فضای وب، در اغلب جوامع امروزی، نگهداری از حیوانات دست آموز خانگی، بخش مهمی از زندگی افراد رو تشکیل میده اما تجربه نگهداری از این حیوانات وقتی شیرینه که در خصوص این حیوانات و شرایط نگهداریشون اطلاعات کامل داشته باشیم. شاید نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ، گربه و خرگوش برای خیلی ها عادی شده باشه اما متاسفانه در خیلی موارد نداشتن اطلاعات کافی در خصوص نگهداری درست این حیوانات و حتی حیوانات وحشی که خرید و فروش غیر قانونی اونا در چند سال اخیر رونق پیدا نموده، باعث آسیب رسوندن به حیوانات و حتی فرد میشه.

باغ خزندگان زیما ، اولین باغ خزندگان در ایران (معماری ویلا مدرن)

جهت دریافت خدمات معماری ویلا مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

باغ خزندگان زیما

از اونجا که برای خیلی از افراد نگهداری حیوانات به خصوص خزندگان نظیر مار، ایگوانا و سایر این موجودات جذابه، عده ای سودجو از کم اطلاعی و بعضا بی اطلاع بودن دوستداران اینگونه جانوران سوء استفاده نموده و برای اهداف مالیشون علاوه بر اطلاعات غلط، اقدام به خرید و فروش غیر قانونی این موجودات می کنن. برای جلوگیری از آسیب رسوندن به این موجودات، مجموعه ای به نام مجموعه خزندگان زیما با رویکردی اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی و با هدف جلوگیری از نگهداری ، خرید و فروش جانوران غیر خانگی در محیط های غیر مرتبط الاخصوص مسکونی از مرداد ماه سال نود وسه فعالیت حرفه ایش رو آغاز کرد. کارشناسان مستقر در مجموعه خزندگان زیما که همگی از دوست داران محیط زیست و حیوانات هستن، با در اختیار قراردادن تمامی اطلاعات مربوط به هر جانور ضمن آموزش به مراجعه کنندگان از اونا تقاضا می کنن از خریداری و نگهداری این جانوران خود داری کنن چرا که این موجودات اونقدر حساس هستن که احتیاج به رسیدگی های تخصصی و جایگاه های استاندارد دارن که تهیه اونا تقریبا برای عموم مردم غیر ممکنه.

این مجموعه که اولین باغ خزندگان در ایرانه، با مساحت 225 متر مربع و با ارتفاع سقف 4.2 متر در سازه ای گلخانه ای با قابلیت تامین نور طبیعی و مصنوعی، سیستم تهویه مطبوع هوا در تمامی فصول سال و با در نظر گرفتن تمامی تدابیر ایمنی در بازار و نمایشگاه دائمی گل و گیاه با مساحت 130000 متر مربع در بوستان آب و آتش قرار داره.

مجموعه خزندگان زیما علاوه بر نگهداری خزندگان به صورت صحیح، این امکان رو به دوستداران این حیوانات میده که از نزدیک با زندگی موجوداتی مثل مار بورمس پیتون، مار بوآ دم قرمز، کروکودیل، واتر مانیتور، مار آناکوندا، مار بورمس پیتون آلبینو، ایگوآنا قرمز، ایگوآنا سبز، آفتاب پرست و باسیلیسک آشنا بشن و حتی اونا رو لمس کنن، حتی می تونین که این احساس خوب رو با آتلیه مجموعه به تصویر بکشین.

یکی دیگه از حسن های دیگه ای که این مجموعه داره، از بین بردن ترس از خزندگان هست که جزو اصلی ترین ترس ها در بین مردم دنیا به حساب میاد. در واقع این مجموعه با قرار داردن اطلاعات کافی ترس بی مورد که حاکی از عدم آشنایی با این موجوداته رو از بین ببرن.

اگه شما هم از دوستداران این موجودات هستین، لذت لمس کردن این حیوانات دوست داشتنی رو از دست ندین.

آدرس: جنب پارک آب و آتش، بوستان نوروز، باغ خزندگان زیما

https://instagram.com/zimareptileszoo

تلفن : 02188194508

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2182

به "باغ خزندگان زیما ، اولین باغ خزندگان در ایران (معماری ویلا مدرن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ خزندگان زیما ، اولین باغ خزندگان در ایران (معماری ویلا مدرن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید