بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبارند، اخطار جدی دژپسند به بانک ها

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران- از آنجا که همواره بانک ها از سودهای بانکی تمکین نمی کنند، در این زمینه وزیر امور اقتصادی و دارایی جریمه اقتصادیاتی برای بانک های متخلف در نظر گرفته است.

بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبارند، اخطار جدی دژپسند به بانک ها

همواره بانک ها به تخلف در سود متهم می شوند به این صورت که آن ها معمولا مصوبات شورای پول و اعتبار درباره سود سپرده ها و تسهیلات را دور می زدند و سودهای بالاتر از نرخ های مصوب دریافت می کنند.

در طول سال های گذشته سعی شده است تا با این تخلف بانک ها برخورد شود اما متاسفانه تا به امروز کارساز نبوده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در این راستا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به 12 مدیر عامل بانک زیر مجموعه خود اعلام کرده است: با توجه به لزوم حمایت از تولید در راستای تحقق شعار سال و پیرو تاکیدات قبلی، بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار هستند.

دژپسند به بانک ها اخطار داده است که نرخ های بالاتر از نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار جز هزینه های قابل قبول اقتصادیاتی محسوب نمی شوند و سازمان امور اقتصادیاتی را مطابق گزارش سازمان حسابرسی موظف به انجام اقدام مورد نظر دانسته است.

این در حالی است که وزیر اقتصاد در جدیدترین اظهارات خود درباره احتمال تغییر در نرخ سود بانکی بیان کرده که تغییر این متغییر اقتصادی با توجه به شرایط طبیعی است اما این امر باید مورد بررسی بیشتری قرار گرفته و به تدریج انجام شود.

حال، عباس معمارنژاد- معاون امور بانکی وزیر اقتصاد - اعلام کرده است که سود مصوب برای سپرده های یک ساله 16 درصد و دو ساله 18 درصد است ضمن اینکه سقف سود تسهیلات 18 درصد مشخص شده است.

طبق گفته وی، به میزانی که بانک ها سود بیشتر از نرخ مصوب پرداخت کنند علاوه بر اینکه به صاحب سپرده، سود پرداخت کرده اند مشمول پرداخت اقتصادیات هم می شوند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1583

به "بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبارند، اخطار جدی دژپسند به بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبارند، اخطار جدی دژپسند به بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید