بیانیه اتحادیه اروپا پس از سفر بورل به ایران ، مذاکرات سطح بالایی ماه مارس در تهران برگزار خواهد شد

به گزارش مجله فضای وب، سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای مطبوعاتی سفر مسئول سیاست خارجی این اتحادیه به ایران و منطقه را برای حفظ ارتباط با همه طرف ها در غرب آسیا توصیف کرد.

بیانیه اتحادیه اروپا پس از سفر بورل به ایران ، مذاکرات سطح بالایی ماه مارس در تهران برگزار خواهد شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در این بیانیه که سه شنبه شب در تارنمای رسمی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است: جوزپ بورل نماینده عالی [اتحادیه اروپا] اولین ملاقات رسمی خود از ایران را در 3 و 4 فوریه (14 و 15 بهمن) انجام داده و با حسن روحانی رییس جمهوری، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی لاریجانی رییس مجلس ایران ملاقات کرد.

این بیانیه اضافه نمود که بورل در این ملاقاتها بر عزم خود برای پیشبرد کوشش های اتحادیه اروپا برای کاهش تنش و ثبات در منطقه و یافتن راهی برای ارتقای اعتماد و همکاری منطقه ای میان همه طرف ها و همچنین کوشش خود برای حفظ ارتباط با همه بازیگران منطقه غرب آسیا تاکید نمود.

در این بیانیه همچنین آمده است که بورل در ملاقات با مقام های ایرانی بر ضرورت اجرای کامل برجام از سوی همه طرف ها تاکید نمود و اضافه نمود که او به عنوان هماهنگ کنندگان این توافق مصمم به انجام هر اقدامی برای حفظ آن است.

براساس این بیانیه، بورل گفت که انتظار اتحادیه اروپا از ایران پایبندی کامل به تعهدات هسته ای خود است، اما ایران باید بتواند از مزایای مالی برطرف تحریم ها بهره مند گردد.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین بر تمایل این اتحادیه برای تعمیق روابط خود با ایران در منافع مشترک دو طرف تاکید نمود.

بیانیه اتحادیه اروپا اضافه نمود که ایران و این اتحادیه توافق نموده اند در مذاکرات سطح بالایی که در ماه مارس (اسفند - فروردین) در تهران برگزار خواهد شد، گفت وگو در این باره را ادامه دهند.

بر این اساس، این مذاکرات سطح بالا شامل موضوع های سیاسی، امنیتی، حقوق بشری و همکاری در زمینه تجارت، مسائل زیست محیطی، مهاجرت و امنیت هسته ای خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 671

به "بیانیه اتحادیه اروپا پس از سفر بورل به ایران ، مذاکرات سطح بالایی ماه مارس در تهران برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اتحادیه اروپا پس از سفر بورل به ایران ، مذاکرات سطح بالایی ماه مارس در تهران برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید