خبرنگاران عراقچی: ازبکستان از شرکای تجاری مهم ایران است

به گزارش مجله فضای وب، تهران- ایرن ا- معاون وزیر امور خارجه با مناسب خواندن حجم تبادلات تجاری ایران و ازبکستان علیرغم شیوع کرونا، رویکرد طرفین در جهت گسترش همکاری در تمام حوزه ها را مشابه دانست و از ازبکستان به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

خبرنگاران عراقچی: ازبکستان از شرکای تجاری مهم ایران است

به گزارش عصر دوشنبه خبرنگاران، ششمین دور رایزنی های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان امروز دوشنبه به ریاست سید عباس عراقچی و فُرقت صدیق اف معاونان وزرای امور خارجه دو کشور در تهران برگزار گردید.

در این ملاقات، عراقچی و فُرقت صدیق اف پیرامون موارد گسترده ای از مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو پرداختند.

طرفین در این نشست بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های عظیم و مهمی که برای گسترش روابط در حوزه های حمل و نقل، بازرگانی، فرهنگی، گردشگری، فرهنگی و حقوقی وجود دارد، تاکید کردند.

در این مذاکرات با اشاره تهدیدات تروریسم و افراط گرایی در منطقه، بر لزوم همکاری برای تقویت صلح و ثبات منطقه ای تصریح شد.

عراقچی در این ملاقات، با مناسب خواندن حجم تبادلات تجاری دو کشور علیرغم شیوع کرونا، رویکرد طرفین در جهت گسترش همکاری در تمام حوزه ها را مشابه دانست و از ازبکستان به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

صدیق اف، معاون وزارت امور خارجه ازبکستان، در این ملاقات آمادگی کشورش را برای توسعه همه جانبه روابط در تمامی حوزه ها بیان کرد و خواهان تسریع در اجرای نقشه راه همکاری های مالی دو کشور شد.

در بخش دیگری از این مذاکرات، معاون وزارت امور خارجه ازبکستان در جریان آخرین تحولات مربوط به برجام نهاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1538

به "خبرنگاران عراقچی: ازبکستان از شرکای تجاری مهم ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: ازبکستان از شرکای تجاری مهم ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید