تاکید رئیس جمهور و سیاسیون عراق بر ضرورت مقابله با نفوذی های اعتراضات

به گزارش مجله فضای وب، رئیس جمهور و رهبران فراکسیون های سیاسی عراق طی نشستی بر ضرورت حمایت از نهادهای امنیتی برای مقابله با باندهایی از عناصر جنایتکار که دست به ربودن و ارعاب معترضان مسالمت جو می زنند تاکید کردند.

تاکید رئیس جمهور و سیاسیون عراق بر ضرورت مقابله با نفوذی های اعتراضات

از وبلاگ نوای سوم دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل مجله فضای وب، برهم صالح رئیس جمهور عراق از فراکسیون های سیاسی این کشور خواست نامزد نخست وزیری را در مدت قانونی خود معین نمایند.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، صالح دیروز در کاخ السلام میزبان شماری از روسای فراکسیون های پارلمانی عراق بود.

در این بیانیه آمده است: در نشست مذکور بر اهمیت پایبندی به زمان بندی قانونی برای انتخاب نامزد قطعی نخست وزیری یک دولت موقت در عراق تاکید شد.

دفتر ریاست جمهوری عراق تاکید نمود: برهم صالح و رهبران سیاسی عراق بر ضرورت انتخاب یک شخصیت ملی گرا، شایسته و مورد رضایت ملت برای نخست وزیری تاکید نمودند که بتواند هر آنچه را برای اصلاح مطلوب امور ضروری است انجام دهد و مقدمات برگزاری انتخاباتی شفاف مطابق با یک قانون جدید انتخابات فراهم کند که ضامن حضور عادلانه ملت و خواسته های آزادانه آنها باشد.

در این بیانیه همچنین آمده است: شرکت نمایندگان در این نشست بر مخالفت با خشونت و همچنین مقابله با قانون شکنانی که اعتراضات مسالمت آمیز و امنیت عمومی را هدف گرفته اند، تاکید نمودند و همچنین تامین حقوق قانونی مردم در اعتراض مسالمت آمیز و داشتن آزادی بیان را مهم برشمردند.

دفتر ریاست جمهوری عراق تاکید نمود: صالح و رهبران سیاسی عراق تاکید نمودند دستگاه های امنیتی پیگیر حفاظت از جان فعالان عراقی در برابر اقدامات باندهای تروریستی و جنایتکار اعم از ربودن یا ارعاب آنها هستند و به همکاری با دولت و نهادهای آن برای اعمال حاکمیت قانون ادامه می دهند.

طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله ور شدن خشم مردم شده است. در کنار این ترورها، همچنین به جمع معترضان در بغداد نیز تیراندازی شد. علاوه بر این شماری از معترضان در بغداد هدف ضربات چاقو قرار گرفته اند.

در همه این حوادث، رسانه های ضدعراقی، گروه الحشد الشعبی را متهم نموده اند. از پنجشنبه 14 آذر ماه، بعضی رسانه هایی مثل شبکه آمریکایی الحره، شبکه سعودی العربیه و شبکه انگلیسی بی.بی.سی عربی، گزارش کردند که بعد از حضور عناصر الحشد الشعبی در خیابان های بغداد، شماری از معترضان از پشت با سلاح سرد (چاقو) هدف حمله قرار گرفته اند.

معترضان عراقی قصد دارند امروز در شهر بغداد راهپیمایی میلیونی برگزار نمایند. از شهرهای جنوبی کربلا و نجف هم هزاران معترض خود را به بغداد رسانده اند تا در آن شرکت نمایند. ترتیبات امنیتی به ویژه در اطراف منطقه حفاظت شده الخضراء بغداد اتخاذ شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 626

به "تاکید رئیس جمهور و سیاسیون عراق بر ضرورت مقابله با نفوذی های اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس جمهور و سیاسیون عراق بر ضرورت مقابله با نفوذی های اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید