تجمع هزاران دانشجوی هندی در اعتراض به قوانین تبعیض مذهبی

به گزارش مجله فضای وب، هزاران دانشجوی هندی در حیدر آباد هند ضمن تجمع و برپایی تظاهرات خواهان لغو قوانین بازنگری تابعیت شدند.

تجمع هزاران دانشجوی هندی در اعتراض به قوانین تبعیض مذهبی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از تایمز آو ایندیا، هزاران دانشجو در حیدر آباد هند با برپایی تظاهرات علیه سیاست های دولت دهلی نو شعار دادند.

دانشجویان معترض ضمن مخالفت با اجرایی شدن قانون بازنگری تابعیت و نحوه اعطای تابعیت به مهاجرین خارجی این اقدام دولت را تبعیض مذهبی علیه مسلمانان دانستند.

دانشجویان دانشگاه عثمانیه و دیگر دانشگاه های حیدر آباد با سردادن شعارهایی اعتراض خود را با این تصمیم دولت هند اعلام نموده و تصریح کردند: دولت هند در بازگرداندن نظام طبقاتی به جامعه است.

دانشجویان هندی همچنین خواهان آزادی هزاران معترضی شدند که طی روزهای اخیر توسط نظامیان هندی بازداشته شده اند و شمار زیادی از آنها نیز دانشجو هستند.

اعتراض نمایندگان معتقدند دولت دهلی نو از پیش هم به حقوق اقلیت ها و مهاجرین خارجی بی توجه بود و تصویب قوانین جدید راهی است تا به این بی توجهی صورت قانونی بدهد.

پروفسور پی ای ویشویشور استاد جامعه دانشگاه عثمانیه که علیه دادخواستی را نیز علیه دولت به دادگاه عالی هند تحویل داده است تاکید نمود: ما برای نسل آینده هند به پا خواسته ایم تا وحدت ملی از بین نرود.

وی گفت: قانونی که توسط دولت اجرایی شده است وحدت هند را هدف قرار داده و به زودی کشور به بخش های مختلفی تجزیه خواهد شد.

لازم به ذکر است طبق قانون جدید تمام مهاجرین خارجی که بیش از 6 سال در هند سکونت نمایند می توانند تابعیت هندی دریافت نمایند مشروط بر اینکه مسلمان نباشند.

دولت هند در کوشش برای کنترل اعتراضات فراگیر مجبور به دستگیر کردن بیش از 6 هزار نفر و سرکوب شدید تظاهرات در شهرهای مختلف شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 617

به "تجمع هزاران دانشجوی هندی در اعتراض به قوانین تبعیض مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع هزاران دانشجوی هندی در اعتراض به قوانین تبعیض مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید