کوشش هنگ کنگ برای تقویت بخش کشتیرانی خود با استفاده از ظرفیت های ایران

به گزارش مجله فضای وب، مقامات هنک کنگی گفتند، بخش کشتیرانی هنگ کنگ امیدوار است روابط تجاری نزدیک چین با ایران این شهر را قادر سازد تا افت بخش کشتیرانی خود را جبران کند و رقابت در این بخش را افزایش دهد.

کوشش هنگ کنگ برای تقویت بخش کشتیرانی خود با استفاده از ظرفیت های ایران

با ما همراه باشید و با تور پاییزی چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات هنک کنگی گفتند، بخش کشتیرانی هنگ کنگ امیدوار است برنامه زیرساخت های فرامرزی چین و روابط تجاری نزدیک این کشور با ایران این شهر را قادر سازد تا افت بخش کشتیرانی خود را جبران کند و رقابت در این بخش را افزایش دهد.

صنعت کانتینری دنیا، که همه چیز از موز گرفته تا گوشی های تلفن همراه حمل می نماید، به دلیل افزایش تعداد کشتی ها، کند شدن رشد اقتصاد دنیای و کاهش تقاضا برای کالاهای مصرفی با مشکل روبرو شده و شرکت های حمل و نقل و بنادر را متضرر ساخته است.

هنگ کنگ، یکی از بزرگترین بنادر کانتینری دنیا، انتظار دارد از ابتکار جاده ابریشم جدید هند که هدف آن توسعه تجارت و ارتباطات دریایی بین آسیا و سایر مناطق است منتفع گردد.

جنی کو، از شورای توسعه تجارت هنگ کنگ در این باره گفت: شما کالاهای ساختمانی زیادی دارید که احتیاج به حمل شدن دارند. در این بخش تقاضا برای حمل با کشتی وجود خواهد داشت.

برای هنک کنگ، بازارهای دارای اولویت ما آسیا و خاورمیانه خواهد بود.

طرح ایجاد مسیرهای زمینی، دریایی و هوایی که به طرح یک کمربند، یک جاده شهرت دارد، در سال 2013 از سوی رئیس جمهوری چین با هدف افزایش تجارت این کشور به رقم 2.5 تریلیون دلار در طی یک دهه آینده اعلام شد. با کند شدن رشد مالی چین، پکن در حال تشویق شرکت های مختلف برای یافتن بازارهایی جدید در آن سوی مرزهاست.

دیوید چنگ، از دفتر نادر و کشتیرنای هنک کنگ گفت: پروژه های جدید زیادی در بستر طرح یک کمربند، یک جاده وجود دارد.... ما بخش کشتیرانی بسیار قدرتمندی داریم و باید افراد بیشتری را در این صنعت جذب کنیم تا هنک کنگ را به یکی از نقاط اصلی این طرح تبدیل کنیم.

بخش حمل و نقل و تجارت 23 درصد فراوری ناخالص داخلی هنک کنگ را تشکیل می دهد و این شهر میخواهد ارتباطات کشتیرانی بیشتری با کشورهای خاورمیانه از جمله ایران برقرار نماید.

مقامات هنک کنگی گفته اند، ارائه خدمات حمل و نقل دریایی به ایران شامل چند حوزه نظیر محصولات غذایی و کالاهای مصرفی خواهد بود.

استفن وونگ، از شرکت اچ کی تی دی سی گفت: (قبل از لغو تحریم ها) افراد زیادی به وسیله طرف های ثالث با ایران معامله می کردند... اکنون که تحریم ها برداشته شده، هنک کنگ منتفع خواهد شد... من اطمینان دارم که مبادلات تجاری رشد خواهد داشت.

71

منبع: تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 745

به "کوشش هنگ کنگ برای تقویت بخش کشتیرانی خود با استفاده از ظرفیت های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش هنگ کنگ برای تقویت بخش کشتیرانی خود با استفاده از ظرفیت های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید