شرح پلیس درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - جانشین رییس پلیس راهور ناجا توضیحاتی را درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس در شهر تهران ارائه کرد.

شرح پلیس درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس

به گزارش ایلنا، سردار تیمور حسینی جانشین رییس پلیس راهور ناجا در مورد ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا به پلیس مبنی بر جریمه رانندگان فاقد ماسک گفت: در جاده ها و در استان ها هیچ گونه ابلاغی نداریم برای جریمه افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند و تا این لحظه هیچ ابلاغیه ای درخصوص افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند، نشده است.

وی با بیان اینکه تنها موردی که در این خصوص ابلاغ شده برای شهر تهران است نه استان تهران، ادامه داد: این ابلاغیه به این صورت است که جریمه برای دو گروه تاکسی ها و اتوبوس های شرکت واحد است. اگر راننده تاکسی یا اتوبوس از ماسک استفاده نکند 50 هزار تومان جریمه می شوند. همچنین اگر مسافر در تاکسی و اتوبوس از ماسک استفاده ننمایند، راننده اتوبوس یا تاکسی 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه ساز و کار این جریمه ها ابلاغ شده است، اعلام کرد: قرار بر این است که در چند روز اول این طرح، پلیس به رانندگان و مسافران تذکر دهد و پس از اینکه به اندازه کافی اطلاع رسانی در این زمینه انجام شد، در مقابله با راننده تاکسی یا اتوبوس و یا مسافر تاکسی یا اتوبوسی که ماسک نزده باشند جریمه صادر خواهد شد. البته قطعا زمان اخذ این جریمه از سوی پلیس اعلام خواهد شد.

سردار حسینی درباره جریمه مسافران تاکسی و اتوبوس که از ماسک استفاده نمی نمایند، توضیح داد: طرف حساب پلیس راننده تاکسی و اتوبوس است، راننده تاکسی و اتوبوس موظف است که به مسافر تذکر دهد که از ماسک استفاده کند و اگر مسافر رعایت نکرد حق دارد از سوار کردن این مسافر خودداری کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1245

به "شرح پلیس درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح پلیس درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید