خانه جدید برای مشعل مجسمه آزادی!

به گزارش مجله فضای وب، مشعل اصلی مجسمه آزادی به یک موزه جدید منتقل خواهد شد.

خانه جدید برای مشعل مجسمه آزادی!

به گزارش مجله فضای وب به نقل از سی ان ان، مشعل اصلی تندیس آزادی از مس و طلا ساخته شده و شی گران بهایی است. ولی در سال 1984 به دلیل اینکه در معرض نور خورشید، نزولات آسمانی و آب و هوا قرار می گرفت و امکان تخریب آن وجود داشت، با یک مشعل جایگزین جابه جا شد.

با این حال بازدیدکنندگان قادر خواهند بود که مشعل اصلی 3600 پوندی را در دست یک مجسمه جدید واقع در موزه آزادی ببینند که در لیبرتی آیلند در تاریخ می 2019 بازگشایی خواهد شد. این مشعل هفته گذشته همراه با یک مدل جایگزین از صورت بانوی آزادی، به این مکان منتقل شده است.

مجسمه آزادی تنها به عنوان نماد شهر نیویورک مطرح نیست، بلکه در فهرست میراث دنیای یونسکو هم قرار گرفته است. نام کامل این مجسمه، آزادی روشنگر دنیا است که توسط فردریک آگوست بارتولدی (تندیس گر فرانسوی) طراحی و همچنین توسط الکساندر گوستاو ایفل (معمار و متخصص سازه های فلزی فرانسوی و سازنده برج ایفل) ساخته شده است.

مجسمه آزادی یک هدیه از طرف فرانسه به امریکا بود تا سده استقلال ملی خود را جشن بگیرند اگرچه که به طرز عجیبی یک دهه دیر به امریکا رسید.

از زمانی که این مجسمه در امریکا قرار داده شده، به عنوان نمادی از امید برای عده زیادی از مردمی که به عنوان مهاجر به وسیله جزیره همسایه الیس به امریکا وارد می شوند، مطرح بوده است.

سرپرست بنای یادبود ملی آزادی بیان نموده است مشعل اصلی یک نمونه زیبای هنری و نمونه ای از آرمان های آزادی و دموکراسی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 99

به "خانه جدید برای مشعل مجسمه آزادی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه جدید برای مشعل مجسمه آزادی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید