خبرنگاران کویت 40 درصد کارگران خارجی را کاهش می دهد

به گزارش مجله فضای وب، تهران - خبرنگاران - نخست وزیر کویت خاطرنشان کرد که نسبت تعداد کارگران خارجی شاغل در این کشور از 70 درصد به 30درصد کاهش خواهد یافت.

خبرنگاران کویت 40 درصد کارگران خارجی را کاهش می دهد

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری فرانس 24، خالد الحمد الصباح نخست وزیر کویت گفت که این اقدام برای تنظیم ترکیب جمعیتی کشور صورت می گیرد.

جمعیت کویت حدود 4 میلیون و 800 هزار نفر است که از این تعداد تنها یک میلیون و 450 هزار نفر را اتباع کویتی تشکیل می دهند یعنی 30 درصد کویتی و 70 درصد خارجی هستند.

الصباح در نشست سردبیران روزنامه های داخلی تأکید کرد: شرایط ایده آل برای ترکیب جمعیتی این است که 70 درصد جمعیت کشور را شهروندان کویتی و 30درصد را خارجی ها تشکیل دهند، به همین خاطر ما با چالش بزرگی در آینده روبه رو هستیم و باید نقص ناشی از ترکیب جمعیتی برطرف گردد.

نخست وزیر کویت اضافه نمود، این نقص از این طریق برطرف می گردد که کویتی ها تمام کارها را عهده دار شوند، چرا که بسیاری از خارجی های مقیم این کشور در تمام بخش های حیاتی مشغول به کار هستند.

کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند امارات و قطر نیز همانند کویت در بسیاری از بخش ها و مشاغل متکی به نیروی کار خارجی بویژه کارگران جنوب شرق آسیا هستند.

در همین ارتباط، شرکت هوایی الوطنیه کویت نیز 8 خردادماه خاطرنشان کرد که این شرکت حدود یکهزار و 500 تن (25درصد) از کارکنان خارجی را اخراج می نماید.

شهرداری کویت نیز پیش از این اعلام نموده بود که به زودی دستکم نیمی از 900 کارمند خارجی خود را برکنار خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1033

به "خبرنگاران کویت 40 درصد کارگران خارجی را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کویت 40 درصد کارگران خارجی را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید