دام صرافی های آنلاین جعلی برای سرقت پول های دیجیتال، مراقب کلاهبرداران مبادلات ارزی باشید!

به گزارش مجله فضای وب، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از دام گستری صرافی های آنلاین جعلی در راستای فیشینگ و سرقت پول های دیجیتال خبر داد.

دام صرافی های آنلاین جعلی برای سرقت پول های دیجیتال، مراقب کلاهبرداران مبادلات ارزی باشید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به موضوع صرافی های آنلاین جعلی و موضوع کلاهبرداری و سرقت پول های دیجیتال پرداخت و گفت: وسوسه استخراج پول های دیجیتال باعث استقبال و دام گستری توسط افراد کلاهبردار به واسطه طراحی صرافی های آنلاین جعلی، سرقت اطلاعات کارت های بانکی با درگاه های جعلی، خرید پول های دیجیتال با مبالغ فیشینگ و سرقت پول های دیجیتال شده است.

وی گفت: افراد سودجو از طریق صرافی های آنلاین جعلی به بهانه مبادلات ارزی اقدام به کلاهبرداری می کنند بنابراین افراد دقت داشته باشند که باید نسبت به اصالت صرافی آنلاین مطمئن شوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا شرح داد: مجرمان سایبری با طراحی فروشگاه های صوری و هدایت کاربران به درگاه های پرداخت جعلی اقدام به سرقت و ثبت هم زمان داده های کارت بانکی و رمز مربوطه کرده و از طریق شگردهای متنوع مبالغ را برداشت می کنند؛ پس لازم است شهروندان دقت لازم را داشته و از اصالت درگاه پرداخت نیز اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1576

به "دام صرافی های آنلاین جعلی برای سرقت پول های دیجیتال، مراقب کلاهبرداران مبادلات ارزی باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام صرافی های آنلاین جعلی برای سرقت پول های دیجیتال، مراقب کلاهبرداران مبادلات ارزی باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید