دو خبر خوب در راستای خانه دار شدن

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - وزیر راه شهرسازی گفت اراضی مناسب، ارایه تسهیلات 300 تا 350 میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان و مناسب برای اجرای قانون جهش فراوری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

دو خبر خوب در راستای خانه دار شدن

به گزارش جماران، وزیر راه و شهرسازی از پرداخت وام 350 میلیون تومانی در قانون جهش فراوری مسکن اطلاع داد و گفت: استانداران در شناسایی اراضی دولتی با وزارت راه همراهی نمایند.

رستم قاسمی با اعلام این که تعهد ما این است که 4 میلیون مسکن طی چهار سال در کشور احداث گردد که برای اینکار برنامه ریزی ها انجام و زمین هایی هم پیش بینی شده است، اظهار کرد: استانداران به اسم مسئول شورای مسکن استان در شناسایی و معرفی اراضی دولتی وزارت راه را همراهی نمایند. زمین های درون شهرها که متعلق به دولت است باید شناسایی و به اداره کل استان اعلام گردد.

سامانه ثبت نام متقاضیان مسکن هفته آینده آماده می گردد

وی با بیان این که این اراضی با تغییر کاربری در اختیار دهک های یک تا 5 جمیعتی برای اجرای طرح جهش فراوری مسکن قرار خواهد گرفت، اضافه نمود: هفته آینده سامانه ثبت نام متقاضیان چهار میلیون واحد مسکونی قانون جهش فراوری مسکن آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه به تجربیات مسکن مهر و مسکن ملی، در اجرای قانون جهش فراوری مسکن، واحدهای مسکونی در مناطقی که متقاضی وجود دارد، احداث خواهد شد و بنابراین جهش فراوری مسکن بر اساس متقاضی محوری طراحی شده است.

ارائه تسهیلات 350 میلیون تومانی

وزیر راه شهرسازی گفت: اراضی مناسب، ارایه تسهیلات 300 تا 350 میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان و مناسب برای اجرای قانون جهش فراوری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. در شهرهای کوچک بنیاد مسکن آماده سازی زمین را انجام می دهد و به مردم برای احداث مسکن تخصیص می دهد. راه دیگر احداث مسکن در قانون جهش فراوری با همکاری تعاونی ها و انبوه سازان است که در ین رابطه اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1826

به "دو خبر خوب در راستای خانه دار شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو خبر خوب در راستای خانه دار شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید