دیابت را با این میوه کنترل کنید

به گزارش مجله فضای وب، دانشمندان دانشگاه اوکلند در نیوزیلند در حال اجرا تحقیقی با استفاده از پودر فیجوا برای یاری به کاهش وزن و معکوس کردن پیش دیابت با هدف پیشگیری از دیابت نوع 2 در بزرگسالان در معرض خطر هستند.

دیابت را با این میوه کنترل کنید

به گزارش ایسنا، از آنجایی که بیش از 200 هزار نفر در نیوزیلند تحت تاثیر دیابت نوع 2 قرار دارند، یافتن اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این چالش مهم سلامتی بسیار مهم است، اما آیا می توان راه حلی یافت؟

تحقیقی به نام فردیناند، یک برنامه کاهش وزن و حفظ وزن 6 ماهه است که طی آن به بزرگسالان مبتلا به قند خون بالا هر روز حدود یک گرم پودر میوه کامل فیجوا (یا یک دارونما) داده می گردد.

محقق اصلی و استادیار، جنیفر مایلز چان که خود را خو گرفته به فیجوا توصیف می نماید، در خصوص پتانسیل پودر فیجوا برای معکوس کردن پیش دیابت هیجان زیادی دارد. از نظر تئوری، پودر فیجوا فواید کاهش وزن را افزایش می دهد و منجر به بهبود سطح قند خون می گردد.

یک تحقیق کوتاه مدت در ایران به فواید فیجوا برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 اشاره نموده است. تحقیق فردیناند بر اساس این تحقیق ایرانی، به عنوان اولین کارآزمایی بالینی بلندمدت در دنیا روی فواید فیجوا با هدف معکوس کردن خطر ابتلا به دیابت در افراد مبتلا به پیش دیابت (افرادی که قند خون بالا دارند، اما هنوز دیابت ندارند) بنا خواهد شد.

در دو ماه اول تحقیق، شرکت کنندگان شاید 5تا 10 درصد از وزن خود را به وسیله یک برنامه جایگزین وعده های غذایی رایگان مانند سوپ ها، شیک ها و فرنی ها بعلاوه ماکارونی و غذا های برنجی، تحت نظارت یک متخصص تغذیه از دست بدهند سپس طی چهار ماه آینده بر حفظ این کاهش وزن تمرکز خواهد شد.

بر اساس آزمایش قند خون ناشتا، شرکت کنندگان باید دارای اضافه وزن یا چاقی باشند، در سنین 18 تا 70 سال و در معرض خطر بالای دیابت نوع 2 (اما فاقد دیابت) باشند.

مایلز چان می گوید: ما در واقع می خواهیم به افرادی که در مرز ابتلا به دیابت هستند یاری کنیم تا خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند، اما بسیاری از مردم ممکن است از بالا بودن سطح قند خون خود مطلع نباشند بنابراین لازم نیست از قبل بدانید که آیا پیش دیابت دارید یا خیر؛ ما می توانیم آن را برای شما آزمایش کنیم.

شرکت کنندگان علاوه بر پتانسیل معکوس کردن خطر دیابت و فواید بی شمار کاهش وزن، اطلاعات بیشتری در خصوص سلامت خود خواهند یافت. شرکت کنندگان توصیه های رژیم غذایی و کاهش وزن گسترده، آزمایش های دقیق خون، اسکن ترکیب بدن و آنالیز قند را دریافت خواهند کرد.

مایلز چان اعلام کرد: مزیت اضافه شده، دو ماه وعده های غذایی رایگان است.

این تحقیق با حمایت چالش ملی علوم تغذیه با ارزش بالا، به وسیله واحد تغذیه انسانی دانشگاه با همکاری یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی نیوزیلند، موسسه مالاگان و تحقیقات گیاهی و غذایی در حال اجرا است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1402 بروزرسانی: 21 مرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2265

به "دیابت را با این میوه کنترل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابت را با این میوه کنترل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید