سود سهام 10 میلیون سهام دار با سجام واریز شد

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه امسال بیش از 10 میلیون سهام دار سود سهام خود را به وسیله سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) دریافت نموده اند، گفت که واریز سود به وسیله سامانه سجام در امسال نسبت به پارسال افزایش یافته که تحولی عظیم در تاریخ بازار سرمایه است.

سود سهام 10 میلیون سهام دار با سجام واریز شد

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، رضا باقری اصل گفت: با توجه به افتتاح سامانه ای که با حضور رییس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای فناوری اطلاعات انجام شد، دستورالعمل واریز سود به وسیله این سامانه پس از تصویب در شورای عالی بورس به ناشران ابلاغ خواهد شد.

وی بیان کرد: وزیر اقتصاد دستورالعمل الزام آور واریز سود سهام ناشران به وسیله سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارائه نموده است.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات اضافه نمود: اگر سهام داری 10 حساب بانکی برای دریافت سود سهام در اختیار داشته باشد، با وجود سامانه سجام و دریافت سود سهام از این طریق دیگر احتیاجی نیست تا با صرف وقت و هزینه و مراجعه به 10 بانک نسبت به دریافت سود سهام شرکت های خود اقدام کند.

گسترش واریز سود به وسیله سجام

وی با بیان این که واریز سود به وسیله سامانه سجام در امسال نسبت به پارسال افزایش زیادی یافته است، اضافه نمود: مجامع بیشتر شرکت های بازار سرمایه در نیمه نخست سال واقع شده است، اما در عین حال در این ماه واریز سود سهام شرکت مخابرات به وسیله سجام انجام شد.

افراد فقط با یک بار ثبت نام در سامانه سجام می توانند به همه سرویس های بازار سرمایه دسترسی داشته باشند و در هیچ یک از مراجعات خود به نهادهای اقتصادی اعم از کارگزاری، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و غیره احتیاج به احراز هویت مجدد نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1367

به "سود سهام 10 میلیون سهام دار با سجام واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام 10 میلیون سهام دار با سجام واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید