ضرب المسائل منتشر شد

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران/اصفهان کتاب ضرب المسائل که به تازگی از سوی نشر آثار برتر به چاپ رسیده، افسانۀ ظهور 15 ضرب المثل شناخته شدۀ زبان فارسی را در قالب شعرهایی طنزآمیز، فراروی مخاطب قرار می دهد.

ضرب المسائل منتشر شد

محمد پوررشیدی، نویسندۀ این کتاب به خبرنگاران می گوید: از سال 1395 به تحقیق و جست وجو در زمینۀ ضرب المثل های ایرانی پرداختم و قصۀ پیدایش آن ها را به گونه ای بازتولید کردم که از مقتضیات زمان دور نباشد.

او ادامه می دهد: اشعار کتاب ضرب المسائل دنیای گذشته و حالِ ما را به شکلی آهنگین به یکدیگر پیوند می دهد و گهگاه گریزی می زند به مسائل جاری و ساری در زندگی روزمرۀ ما و تلنگری می گردد تا نگاهی کنیم به مجموعۀ آنچه به آن فرهنگ ایرانی می گوییم.

این طنز نویس و طنز پژوه، تصریح می نماید: در واقع ضرب المسائل کتابی است که در آن افسانۀ پیدایش چند ضرب المثل شیرین فارسی به زبان طنز نگاشته شده است. قصۀ این ضرب المثل ها هم همگی از فکر نویسندۀ کتاب عبور نموده، از جهت اصلی خود خارج شده و به قالب شعر در آمده است.

پوررشیدی می افزاید: در این کتاب، پشت بند هر قصه، صفحه ای با نام ضرب الملل وجود دارد که حاصل سرک کشیدن مهنوش رضایی در ضرب المثل های مردم دنیاست. در این صفحه، نقش واژه ها و نام ها در شکل گیری مفهومی متفاوت در یک فرهنگ و زبان دیگر، به اطلاع خواننده می رسد.

علاقه مندان برای تهیۀ کتاب ضرب المسائل می توانند به نشانی tanzpardazi.com مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1793

به "ضرب المسائل منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب المسائل منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید