علائم هشداردهنده سرطان که مردان آن ها را نادیده می گیرند

به گزارش مجله فضای وب، مردان عموما کمتر به پزشک مراجعه می نمایند و وقتی می روند، اغلب دیر است. در این میان، بعضی علائم هشداردهندهسرطان وجود دارد که مردان اغلب آن ها را سرکوب می نمایند.

علائم هشداردهنده سرطان که مردان آن ها را نادیده می گیرند

به گزارش نشریه آلمانی Fokus Online، بیشتر علائم بدون درد رخ می دهد به همین علت است که مردان آن را جدی نمی گیرند.

مردان باید به این علائم به ظاهر بی ضرر توجه نمایند و خیلی سریع تحت نظر پزشک قرار گیرند:

سنگینی بیضه: سنگین شدن بیضه ها می تواند اولین علامت سرطان بیضه باشد. مردان باید هرگونه تغییر در بیضه ها را جدیبگیرند. سرطان در این ناحیه نسبتاً سریع رشد می نماید و بنابراین باید در اسرع وقت درمان گردد. آزمایش خون و سونوگرافی نشانمی دهد که آیا سرطان در این ناحیه از بدن وجود دارد یا خیر.

خون در ادرار: وجود خون در ادرار و بعلاوه ادرار به رنگ قرمز روشن یا قهوه ای می تواند نشانه ابتلا به سرطان مثانه به ویژه درسیگاری ها باشد. علاوه بر سرطان ریه، این نوع سرطان به ویژه در بین افراد سیگاری رایج است. آزمایش خون، سونوگرافی وسیستوسکوپی می تواند این سرطان را تشخیص دهد.

تورم غدد لنفاوی: احساس فشار در زیر بغل یا کشاله ران و حتی در گردن می تواند ناشی از تغییر گره های لنفاوی باشد. هنگام لمس، توده های کوچک لوبیایی شکل سفت و دردناک می شوند. تورم غدد لنفاوی اغلب به علت عفونت ایجاد می گردد و سپس دوباره فروکشمی نماید، اما بعلاوه می تواند نشان دهنده سرطان باشد.

کاهش وزن: هرکسی که بدون کاهش دریافت کالری، ورزش یا استرس در حال کاهش وزن است، باید در خصوص آن با پزشک خودصحبت کند. بسیاری از انواع سرطان مانند سرطان لوزالمعده، انرژی زیادی را از بدن می گیرند و این در کاهش وزن منعکس می گردد.

لکه روی لب و زبان: لکه های روی لب یا دهان و روی زبان، باید به وسیله پزشک آنالیز گردد. این لکه ها به ویژه در افراد سیگاری می تواند خطر ابتلا به سرطان دهان را برجسته کند. نگاهی به تغییرات پوستی به وسیله دندانپزشک معمولاً برای تصمیم گیری کافی است که آیا این موضوع مربوط به آفت و تبخال بی ضرر است یا یک تومور بدخیم.

تغییرات پوست: هرگونه تغییر در پوست می تواند به معنای سرطان باشد. خال هایی که تغییر می نمایند، زخم های کوچکی که بهبودنمی یابند و لکه های پوسته دار از این موارد هستند. از قلم نیاندازید که سرطان پوست همواره نباید به عنوان یک لکه سیاه نسبتاً بزرگ ظاهرگردد.

سوزش سر دل: مصرف زیاد قهوه یا استرس همواره مقصر اسید معده و سوزش سر دل نیست. اگر این علائم با دارو های بدون نسخهبرای سوزش سر دل از بین رفتند و پس از قطع مصرف دارو دوباره ظاهر شدند، باید به پزشک برای تشخیص سرطان معده یا سایرسرطان های گوارشی مراجعه کنید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2235

به "علائم هشداردهنده سرطان که مردان آن ها را نادیده می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم هشداردهنده سرطان که مردان آن ها را نادیده می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید