علی مطهری حزب جدید تاسیس می کند

به گزارش مجله فضای وب، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره احتمال تاسیس حزب از سوی خود گفت که در حال بررسی تاسیس یک حزب جدید است.

علی مطهری حزب جدید تاسیس می کند

به گزارش مجله فضای وب به نقل از اعتمادآنلاین در روزهای ثبت نام برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، وقتی از ثبت نام کنندگان درباره وابستگی حزبی و جناحی آنها می پرسیدیم، اکثراً اعلام می کردند به جناح و حزبی وابسته نیستند و تاکید داشتند در انتخابات به صورت مستقل شرکت خواهند کرد. وقتی از دلایل چنین رویکردی سوال می کردیم، گفته می شد دیگر وابستگی حزبی و جناحی پاسخگو نیست. این عده تاکید کردند که مردم دیگر به احزاب و جناح ها اعتماد ندارند و بر همین اساس اگر خود را با هویت حزبی یا جناحی معرفی کنند، مورد استقبال آنها قرار نخواهند گرفت.

بر همین اساس در حاشیه ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم در ستاد انتخابات وزارت کشور علی مطهری، کننده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره دلیل عدم تمایل به اعلام هویت حزبی از طرف ثبت نام کنندگان توضیح داد. گفت وگوی کوتاه اعتمادآنلاین با مطهری را در ادامه بخوانید:

  • این روزها وقتی از ثبت نام کنندگان درباره حزب و وابستگی حزبی پرس وجو می کنیم اکثراً می گویند تصمیم گرفته اند به صورت مستقل در انتخابات شرکت کنند. این در حالی است که همیشه چهره های سیاسی تاکید دارند یکی از ضعف های موجود در عرصه سیاسی کشور نبود احزاب قوی و تاثیرگذار است. به نظر شما چرا با وجود این، باز هم مردم تمایلی ندارند که خود را زیر پرچم احزاب و گروه ها تعریف کنند؟

به هر حال این یک واقعیت است که احزاب باید تقویت شوند.

  • چه می شود که ما همیشه از تقویت احزاب صحبت می کنیم، اما هرچه به انتخابات نزدیک می شویم و انتخابات های بیشتری را پشت سر می گذاریم، باز می بینیم که اوضاع احزاب بدتر شده و نامزدها حتی حاضر به قبول هویت این احزاب هم نیستند؟

چون ما تا به حال احزاب قوی ای نداشتیم، از این رو مردم تجربه خوبی از احزاب ندارند. یا برخی از حزب هامانند حزب توده سرگذشت خوبی نداشتند، . اکثراً احزاب چندان هم موثر نبوده اند، بنابراین مردم هنوز خیلی توجهی به احزاب ندارند. اگر احزاب قوی پیدا شوند و شخصیت های تاثیرگذار بتوانند احزابی را تاسیس کنند و فعال باشند، قطعاً جای خود را باز می کنند. البته حکومت هم گاهی محدودیت هایی برای احزاب ایجاد می کند که این هم یکی از موانع رشد احزاب است.

  • خودتان به این فکر کرده اید که حزبی تاسیس کنید؟

ممکن است، بله.

  • نگاه تان بلندمدت است یا به زودی شاهد معرفی حزبی از طرف شما خواهیم بود؟

در حال بررسی هستم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 642

به "علی مطهری حزب جدید تاسیس می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی مطهری حزب جدید تاسیس می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید