فروش اجباری کالاهای دیگر به همراه روغن نباتی ممنوع است

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اعلام اینکه فروش اجباری کالاهای دیگر به همراه روغن نباتی ممنوع است، گفت: معاونت نظارت و بازرسی سازمان به صورت مستمر رصد، پایش و نظارت بر سطح عرضه در واحدهای صنفی را در دستور کار قرار داده است.

فروش اجباری کالاهای دیگر به همراه روغن نباتی ممنوع است

حبیب امین زاده با بیان اینکه از طریق روش های مختلف نسبت به تأمین روغن موردنیاز شهروندان در تلاشیم، اظهار کرد: اقدامات مربوط به فرایند تأمین روغن خام و تداوم تولید در واحدهای تولیدی و توزیع روغن نباتی از طریق شرکت های پخش با جدیت دنبال می شود.

وی با اطمینان خاطر به شهروندان بر عدم وجود محدودیت توزیع در مراکز عرضه عمده فروشی و خرده فروشی گفت: شرکت های تعاونی توزیع روغن نباتی در استان را به زودی آغاز می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سامانه 124 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش ها و شکایت های شهروندان در خصوص تخلفات صنفی به ویژه موارد توزیع نامتعارف روغن در استان است، ادامه داد: در جلسات مشترک با معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری و در راستای ساماندهی نظام تأمین و توزیع برای گروه های مختلف اعم از خانوار، صنف و صنعت، موضوعات به دقت بررسی و نیاز گروه های یادشده تأمین می شود.

وی از آمادگی شرکت های پخش استان برای توزیع روغن خبر داد و اظهار کرد: به منظور ساماندهی بازار، واحدهای تولید روغن از فروش مستقیم روغن خودداری کنند.

امین زاده برنامه ریزی برای اصلاح شبکه توزیع را مهم دانست و گفت: موضوع افزایش میزان سهمیه روغن شرکت های پخش از سوی وزارت صمت در دست پیگیری بوده و تلاش می شود تا در راستای تنظیم بازار روغن خوراکی سهمیه روغن صنف و صنعت افزایش یابد تا اثرات مستقیم آن بر سهمیه گروه خانوار مشاهده شود.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با تأکید بر بکارگیری تمام توان و ظرفیت های استانی برای بهینه سازی فرایند تولید، تأمین و توزیع روغن نباتی، گفت: کالاهای اساسی، مایحتاج عمومی مردم و موضوع معیشت خانوار و شهروندان، خط قرمز مسئولان است و اجازه نخواهیم داد فرصت طلبان و سودجویان از موضوع گرانی و التهاب بازار سوءاستفاده کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1452

به "فروش اجباری کالاهای دیگر به همراه روغن نباتی ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اجباری کالاهای دیگر به همراه روغن نباتی ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید