مقاله: برای درمان یبوست چه بخوریم؟

به گزارش مجله فضای وب، نکته: بعد از مصرف مسهل اصلا نباید خوابید، چون سیستم گوارش هم به حالت استراحت درمی آید و دارو آنطور که باید عمل کند، عمل نمی نماید.

مقاله: برای درمان یبوست چه بخوریم؟

در این نوع یبوست نباید از مسهل استفاده کرد، چون مسهل باعث می گردد همین مختصر آبی هم که در روده وجود دارد هم دفع گردد و مدفوع خشک تر از قبل به جدار روده بچسبند. برای همین چاره ای نیست جز اینکه که برای درمان یبوست مزمن نیز همان اقدامات مربوط به یبوست خفیف را انجام داده و هم زمان از تنقیه هم یاری بگیریم. بهترین مواد برای تنقیه یک لیوان روغن زیتون + سه لیوان آب یا آب کله پاچه است. این مواد باعث افزایش رطوبت در روده و دفع مواد می گردد. تنقیه را باید تا دو هفته روزی یک بار انجام داد. بعد از این مدت اگر که اجابت مزاج طبیعی شد برای تکمیل درمان می گردد، مسهل مصرف کرد.

امیدواریم راهکارهای بالا به شما در درمان این مشکل یاری کند. نباید فراموش کنید که برای درمان هر مریضی اول باید یبوست را بر طرف کنید تا بدن بتواند مواد زائد و سمومش را به راحتی تخلیه کند. اگر سوال و یا تجربه ای در این زمینه دارید هم می توانید آن را در بخش نظرات سایت خبرنگاران با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع مقاله: برای درمان یبوست چه بخوریم؟

انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1847

به "مقاله: برای درمان یبوست چه بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برای درمان یبوست چه بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید