نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می گردد

به گزارش مجله فضای وب، الهام سلوکی گفت: شرایط ما این است که هر بازیکن در هر مرحله که تستش مثبت گردد از دور مسابقات لیگ برتر هندبال خارج می گردد.

نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می گردد

نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد شروع رقابت های لیگ برتر هندبال اظهار کرد: با وجود شیوع کرونا از ماه ها قبل تر تدابیر و تمهیداتی را برای برگزاری رقابت ها اندیشیدیم. یکسری پروتکل وزارت بهداشت به ما اظهار داشت، چند پروتکل و دستورالعمل هم از سوی وزارت ورزش به ما ابلاغ شد. از طرفی کشورهای اروپایی ورزششان را تعطیل نکردند و با رعایت پروتکل ها مسابقاتشان در حال برگزاری است، ما هم از شیوه نامه های آنها استفاده و الگوبرداری کردیم. با این شرایط لیگ را شروع کردیم.

سلوکی در ادامه گفت: ما جزو فدراسیون هایی بودیم که زودتر پروتکل هایمان را به وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارسال کردیم. به محض اینکه به ما مجوز داده شد، پروتکل ها را به باشگاه ها ارسال کردیم. این تمهیدات روی برگه با اجرا متفاوت است. پیگیر شدیم و با افرادی که باید آن موارد را رعایت می کردند جلسات متعددی را برگزار کردیم تا با شایستگی آن تمهیدات را اجرا نمایند و خداراشکر لیگ به خوبی شروع شد.

نایب رییس بانوان فدراسیون اضافه نمود: ما 8 تیم در لیگ برتر بانوان داریم. خداراشاکر هستیم که این 8 نماینده از نظر مالی مسئله ای ندارند و قوی هستند. اشتادسازه، شاملی، ذوب آهن، تاسیسات دریایی و فولاد سپاهان از جمله تیم های قدیمی در لیگ برتر هستند. چند تیم جدید هم همانند سنگ آهن بافق، کربنات سدیم و پرسپولیس بهبهان را نیز داریم. این نمایندگان از نظر مالی بنیه خوبی دارند.

وی در ادامه در مورد اجرای پروتکل های بهداشتی در حین رقابت ها گفت: نمایندگان و مالکان باشگاه ها با همکاری فدراسیون تا 26 مهر 4 مرحله تست PCR را انجام دادند و هر بازیکنی در هر مرحله که تستش مثبت شد به قرنطینه خانگی فرستاده شد. در بدو ورود به تهران هم در فدراسیون هندبال توسط یک آزمایشگاه معتبر تست PCR را از همه عوامل انجام دادیم و تنها واجدین شرایط وارد مسابقات شدند. مسابقات به صورت متمرکز در تهران در حال اجرا است و همه پروتکل ها به نحو احسن در حال اجرا است.

سلوکی در پاسخ به این سوال که تست چه تعدادی در آزمایش فدراسیون مثبت شد گفت: تست که انجام شد نتیجه آن به صورت محرمانه به باشگاه ها اعلام شد و آن ها هم نفراتی که مثبت بود را از تیم خارج و به استان ها اعزام کردند.

نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در واکنش به این موضوع که یک بازیکن در تست دوم و بعد از انجام مسابقه اول مثبت شده گفت: شرایط ما این است که هر بازیکن در هر مرحله که تستش مثبت گردد از دور مسابقات و تیم خارج می گردد.

نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در ادامه در مورد شروع مرحله بعدی رقابت های لیگ برتر هندبال گفت: روز شنبه مرحله نخست مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان تمام می گردد و برای مرحله بعدی باید تمامی مراحل را از ابتدا انجام دهیم. باید مجوزهای لازم را از ستاد و وزارت بگیریم. شرایط تیم ها را بسنجیم و میزبان را انتخاب کنیم. میزبان های دیگری هم داریم که باید ببینیم شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت. به محض اینکه مجوز دریافت گردد دور دوم هم انجام خواهد شد. مسابقاتی که امروز برگزار می گردد دو ماه وقت فدراسیون را گرفته و برای این مسابقات برنامه تدوین شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1253

به "نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید