نشانه های درد نوزادان و بچه ها بزرگتر چیست؟

به گزارش مجله فضای وب، درد نوزادان نشانه کم و کاستی و یا وجود یک مشکل در بدن کودک است. نشانه های درد در نوزادان شامل گریه غیر عادی و طولانی مدت، گریه در حالی که نوزاد شیر می خورد، کشیدن پا ها به سمت شکم می باشد. در این مقاله همه نشانه های درد نوزادان، بچه ها نوپا و نوجوانان بیان شده است.

نشانه های درد نوزادان و بچه ها بزرگتر چیست؟

درد یک تجربه بسیار فردی و پیچیده است. آنچه در ادامه مطالعه می کنید توصیه های کارشناسان برای شناسایی نشانه های درد نوزاد شما است.

علائم درد نوزادان چیست؟

بر خلاف بچه های بزرگتر، گریه همیشه یک شاخص مناسب برای درد نوزادان نیست. این بدین دلیل است که گریه نوزاد راه ارتباطی او برای بر طرف نمودن نیاز او است. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که کودک ممکن است درد داشته باشد.

1- تغییر در الگوی گریه کردن عادی نوزاد

گریه هایی که باعث ناراحتی کودک می شود با گریه معمولی متفاوت است. تغییر رفتار در نوزاد شما نیز می تواند بی موقع باشد. به عنوان مثال، در بعضی از مواقع که نوزاد گریه می کند، نوزاد را نمی توانید با یک بطری شیشه شیر، تغییر پوشک یا در آغوش دریافت آرام کنید که این می تواند یک نشانه درد باشد. همچنین، بعضی از بچه ها آرام هستند و یکباره به طور غیرمعمولی خشن می شوند، که این نیز یک علت درد نوزاد است.

2- گریه در حالی که مادر به نوزاد شیر می دهد

بعضی مواقع مادر به خوبی به کودک شیر می دهد و از او پرستاری می کند، اما ممکن است گوش نوزاد عفونت کند. عفونت گوش نوزادان همراه با درد است و نوزاد بسیار گریه می کند.

بیشتر بدانید: گوش درد نوزاد: علائم + روش های درمان در خانه3- گریه طولانی مدت شدید در شبانه روز

گاهی گریه نوزاد، مربوط به کولیک نوزاد است و اغلب در سن دو هفتگی نوزاد شروع می شود و تا شش هفتگی ادامه می یابد. گریه ناگهانی نوزاد در خواب اگر به علت کولیک باشد، بعد از مدتی، کاهش می یابد.

4- گریه کردن و کشیدن پاها به سمت شکم

یکی دیگر از علائم درد در نوزادان گریه کردن و کشیدن پاها به سمت شکم است. در این حالت کودک شما ممکن است کولیک یا یک بیماری جدی پزشکی داشته باشد.

5- از دست دادن انرژی

درد مزمن می تواند انرژی کودک را بگیرد و باعث ناآرامی او شود و مشاهده می کنید که با شما تماس چشمی برقرار نمی کند.

علائم درد در بچه ها نوپا

خوشبختانه، در این سن، بچه ها مبتلا به درد می توانند صحبت کنند. آن ها اغلب نیز بخشی را که صدمه می بیند، نشان می دهند. کشیدن یا مالیدن گوش در بچه ها نوپا رایج است. گرچه گاهی اوقات ممکن است به خاطر درد گوش باشد، اما اغلب یک عادت است. اگر کودک شما علائم سرماخوردگی یا تب داشته باشد ممکن است به گوش او نیز سرایت کند و باعث عفونت گوش کودک شود.

بیشتر بدانید: عفونت گوش نوزادان را چگونه درمان کنیم؟

علائم درد در بچه ها و نوجوانان

درد مزمن یا مکرر در بچه ها و نوجوانان معمول است. تحقیقات نشان داده است که 30 تا 40 درصد بچه ها حداقل یک بار در هفته از درد خود شکایت می کنند. برای تعیین علت و درمان آن با ارائه دهنده خدمات بهداشتی منطقه خود مشورت کنید.

1- درد حاد در ناحیه شکم

درد ناگهانی در ناحیه شکم می تواند ناشی از عفونت های ویروسی یا چیزی شبیه آپاندیس باشد. اگر درد به سمت راست از ناحیه شکم متمرکز شده و با حالت تهوع، استفراغ همراه باشد، باید آپاندیس را بررسی کرد.

بیشتر بدانید: درد آپاندیس چگونه است؟

2- سردرد

دل درد می تواند یک مشکل اجابت مزاج نظیر یبوست در بچه ها و یا بعضی اوقات نشانه بیماری التهابی روده باشد. دل درد روزانه بدون تهوع، استفراغ یا اسهال می تواند نوع خاصی از میگرن باشد. یا می تواند در دسته درد های مزمن شکم قرار گیرد، که یک شکایت شایع و خسته کننده در بچه ها است. سردرد اغلب با بیماری ویروسی همراه است. اما مواردی که درد اغلب در یک زمان از روز ایجاد می شود، یا همراه با دوره قاعدگی دختر اتفاق می افتد و باعث می شود که کودک شما به نور حساس شود، می تواند نشانه میگرن باشد.

بدن درد معمولاً همراه با اختلال خواب شروع می شود، که می تواند نشان دهد که فرزند شما دچار افسردگی و یا اضطراب شده است. هر دو بیماری اغلب در بچه ها تشخیص داده می شود و شناخته شده هستند و افزایش درد را همراه دارند.

بیشتر بدانید: اضطراب بچه ها و روش صحیح برخورد با آن

3- درد در ناحیه قفسه سینه

درد قفسه سینه می تواند با فشار دادن بر روی قفسه سینه تولید شود که می تواند ناشی از فشار عضلانی و یا التهاب رگ ها باشد که ناشی از انجام حرکات ورزشی جدید، افزایش فعالیت بدنی و یا استرس عاطفی در بچه ها ایجاد می شود.

درد قفسه سینه پس از آسیب دیدگی می تواند ناشی از شکستن دنده و فرو رفتن به ریه باشد. اگر درد قفسه سینه پایدار است ممکن است به این معنی باشد که کودک شما مبتلا به آسم یا عفونتی نظیر پنومونی می باشد. به ندرت پیش می آید که درد قفسه سینه در بچه ها ناشی از مسائل قلبی باشد. با این حال، اگر درد قفسه سینه کودک شما با سرگیجه، تنگی نفس یا خستگی همراه است، باید به پزشک مراجعه نمایید.

پاسخ بچه ها به درد چگونه است؟

بدانید که اگر حتی پزشکان علت فیزیکی درد را در یک کودک پیدا نکنند، احتمالا مشکل از جایی دیگر است. اگر درد فقط در روز های مدرسه رخ دهد، به آنچه که در کلاس درس و یا در زمین بازی اتفاق می افتد نگاه کنید. اگر درد تنها زمانی اتفاق می افتد که کودک می خواهد در مقابل شما جلب توجه کند، روزی خاصی را با فرزند خود تنها بگذرانید، با او قدم بزنید و یک کتاب، قبل از خواب برای او بخوانید.

بیشتر بدانید: چگونه توجه طلبی کودک را کنترل کنیم؟در نهایت، درد های مزمن را در کودک خود نادیده نگیرید. کودک شما ممکن است به یک تیم پزشکی شامل، روانشناس، پرستار، پزشک متخصص و فیزوتراپیست نیاز داشته باشد. با متخصص اطفال خود در مورد نوع درد های کودک خود صحبت کنید.

برگرفته از: webmd

گروه مادر و کودک خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1410

به "نشانه های درد نوزادان و بچه ها بزرگتر چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "نشانه های درد نوزادان و بچه ها بزرگتر چیست؟" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های درد نوزادان و بچه ها بزرگتر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید