همه چیز درباره دعوای استقلال و فولاد در دادگاه CAS، پای وزیر ورزش هم به ماجرا باز شد

به گزارش مجله فضای وب، باشگاه فولاد در حالی پرونده شکایتش بابت محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی را به دادگاه عالی ورزش برده که پای وزیر ورزش هم به این موضوع باز شده است.

همه چیز درباره دعوای استقلال و فولاد در دادگاه CAS، پای وزیر ورزش هم به ماجرا باز شد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پیش از شروع فصل گذشته لیگ برتر فوتبال، باشگاه فولاد خوزستان اقدام به جذب محمد بلبلی از سپیدرود رشت کرد. امضای قرارداد با این بازیکن آن هم بدون صدور فسخ قرارداد با باشگاه قبلی اش باعث شد سپیدرودی ها به کمیته شرایط فدراسیون فوتبال شکایت کنند. از آن طرف بلبلی بعد از امضای قرارداد با فولاد و مسائل پیش آمده، با استقلال به توافق رسید و به این باشگاه پیوست.

کمیته شرایط بعد از بررسی این پرونده در چند مرحله در نهایت محمد بلبلی را 4 ماه و باشگاه فولاد را از دو پنجره جابجاییی محروم و به پرداخت 50 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد. در ادامه با درخواست تجدید نظر فولادی ها در کمیته استیناف این حکم تأیید شد تا این باشگاه خوزستانی با توجه به حضور در لیگ قهرمانان آسیا، برای پیگیری موضوع و بازشدن پنجره جابجاییی اش به CAS شکایت کند. هر چند به دلیل اینکه حکم بسته شدن پنجره جابجاییی از سوی کمیته استیناف، بعد از شروع فصل جابجایی اعلام شد بود، باشگاه فولاد توانست پیش از شروع فصل جاری بازیکنان مدنظرش را جذب کند و محرومیت ذکر شده به دو پنجره بعدی موکول شد.

بعد از به جریان افتادن شکایت فولادی ها در دادگاه عالی ورزش، باشگاه استقلال که یکی از خوانده های این پرونده به شمار می آید با ارسال نامه ای به باشگاه فولاد اعلام می کند که طبق مصوبه مقام عالی وزارت ورزش فقط دعاوی در قرارداد های با طرف خارجی، قابلیت ارجاع به فدراسیون بین المللی یا CAS را دارد. در ادامه باشگاه استقلال با اشاره به اینکه شکایت وارده به CAS خلاف مصوبه وزیر ورزش است، از باشگاه فولاد درخواست رعایت مفاد این مصوبه و پس دریافت شکایت را می کند.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد در پاسخ به این نامه به ماده 111 آیین نامه انضباطی فدراسیون و بند 3 ماده 64 اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال استناد می کند که قوانین جاری فوتبال ایران به باشگاه فولاد برای شکایت به CAS اجازه داده است. همچنین در این نامه ذکر شده طبق بند یک ماده 20 آیین نامه مقررات جابجایی معین شرایط بازیکنان، در قراداد های بین باشگاه ها و بازیکنان و دعاوی فی مابین آنها حق مداخله به اشخاص ثالث داده نشده است.

در زیر ابتدا تصویر نامه احمد مددی مدیرعامل باشگاه استقلال و در ادامه پاسخ سعید آذری را مشاهده می کنید:

باشگاه استقلال در این نامه اعلام کرده طبق مصوبه وزارت ورزش باشگاه فولاد حقی برای ثبت شکایت برای این پرونده در CAS ندارد، آن هم به دلیل اینکه فقط شکایت هایی که طرف خارجی داشته باشد امکان ارجاع به فیفا و CAS را دارند. این در حالی است که باشگاه استقلال دو فصل پیش برای موضوع سوپرجام و اعلام قهرمانی پرسپولیس از سوی فدراسیون فوتبال که یک حکم داخلی و بدون طرف خارجی بود، به CAS شکایت کرد که البته این پرونده نیز با متحمل شدن هزینه هایی برای باشگاه خواهان بی نتیجه ماند.

در پرونده شکایت فولاد به CAS باشگاه استقلال فقط یکی از طرف های شکایت باشگاه فولاد خوزستان به حساب می آید و فدراسیون فوتبال، محمد بلبلی و باشگاه سپیدرود دیگر طرف هایی هستند که در این پرونده حضور دارند. تا به امروز باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال پاسخی به نامه های فیفا برای کسب اطلاعات نداده اند. فولاد که به عنوان کننده ایران در لیگ قهرمانان آسیا باید در پلی آف این مسابقات به میدان برود، پیش از رسیدگی کامل به این پرونده، درخواست باز شدن پنجره جابجاییی اش در نیم فصل کرده تا بتواند بازیکنان مدنظرش را جذب کند. قرار است CAS درباره این درخواست در روز های آینده تصمیم گیری کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1528

به "همه چیز درباره دعوای استقلال و فولاد در دادگاه CAS، پای وزیر ورزش هم به ماجرا باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره دعوای استقلال و فولاد در دادگاه CAS، پای وزیر ورزش هم به ماجرا باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید