ویرانه های یک شهر پر رونق رومی در انگلستان کشف شد

به گزارش مجله فضای وب، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ویرانه های یک شهر پر رونق رومی در انگلستان کشف شد.

ویرانه های یک شهر پر رونق رومی در انگلستان کشف شد

باستان شناسان اعلام کردند بقایای بسیار سالم یک روستای عصر آهن را که بعدها به یک شهر تجاری رومی ترقی پیدا کرد در ساوت نورث همپتون شر واقع در انگلستان کشف نموده اند.

باستان شناسان در این شهر باستانی آثار بسیار ارزشمندی همانند بیش از 300 سکه رومی، ظروف شیشه ای و چاه های آب نیز کشف نموده اند.

این محوطه باستان شناسی که به علت خاک تیره به منطقه سیاه مشهور است، محل کشف آثار تاریخی متعلق به دوره های مختلف تاریخ بوده است.

در جریان کاوش اخیر گروهی از باستان شناسان در این محوطه مشخص شد که این مکان در عصر آهن روستایی با بیش از 30 خانه واقع در نزدیکی یک جاده بوده است. در طول زمان این مکان پیشرفت کرد و توسعه یافت. در دوران امپراتوری روم مردم منطقه سیاه ساختمانهای سنگی و جاده های جدیدی بنا کردند.

تبدیل دهکده عصر آهن به شهر رومی بسیار سریع صورت گرفت و به نظر می رسد ساکنان منطقه سیاه در خانه هایشان باقی ماندند و فقط به روش زندگی امپراتوری روم روی آوردند. این تغییر سبک زندگی استفاده از لباس ها، تولیدات و روشهای ساخت بناهای رومی را شامل می گردد.

یکی از نمونه های استفاده از این روشهای ساخت و ساز، ساخت جاده رومی با عرض 10 متر است که البته در نوع خود استثنایی است، چرا که عرض اغلب جاده های رومی بیش از چهار متر نبوده است. به نظر می رسد این جاده و رود نزدیک آن در تبدیل شدن این مکان به قطب تجاری تاثیرگذار بوده است.

کاوش در این منطقه نشان داد این مکان به بخشهای مختلفی تقسیم شده بود که از میان آنها به بخشهای مسکونی مملو از خانه و بخش صنعتی مملو از کارگاه و چاه میتوان اشاره نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1975

به "ویرانه های یک شهر پر رونق رومی در انگلستان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویرانه های یک شهر پر رونق رومی در انگلستان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید